Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Szpital nadal dla chorych na COVID-19

W najbliższym czasie nie jest planowane przywrócenie normalnego funkcjonowania Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej.

Placówka od 12 listopada 2020 roku jest szpitalem jednoimiennym tylko dla chorych na COVID-19. W ostatnim czasie w niektórych szpitalach do normalnego funkcjonowania wracają oddziały przekształcone na tak zwane covidowe. Pojawiły się zatem pytania, czy również SPZOZ wróci do funkcjonowania z okresu przed 12 listopada.

-Na razie i służby wojewody i NFZ podchodzą do tego w ten sposób, że te szpitale, które zostały w całości przekształcone na covidowe mają utrzymać swoje funkcje. Natomiast te, w których jest tylko część covidowa wracają do normalności.

Chodzi przede wszystkim o to, że pacjenci boją się wchodzić do szpitali, w których jest oddział covidowy i nawet rezygnują z zaplanowanych operacji na innych oddziałach. Po prostu boją się, że się zakażą- mówi starosta, Jacek Bartkowiak, który dodaje, że zdaje sobie sprawę z komplikacji, z jakimi wiąże się działanie szpitala jednoimiennego w Słupcy, jednak tłumaczy, że jest on potrzebny.

Jak udało nam się dowiedzieć ostatnich dniach w SPZOZ przebywało ponad 100 pacjentów zakażonych koronawirusem.


Najnowsze komentarze
 • Ja tam zawsze się bałem wchodzić do szpitala. A zwłaszcza lekarzy na usługach farmacji. A ten pseudo urzędnik nie wie o czym mówi.

 • Z tego co wiem, to Szpital w Słupcy od 06.11 jest Covidowym, a nie od 12.11.

 • W Slupcy w zupelnosci wystarczylby oddzial plucny szpitala na cocidowy.Pozostala czesc POWINNA zostac juz przywrocona

 • właśnie jestem po covidzie i muszę zrobić zdjęcie rtg klatki piersiowej.
  Mam skierowanie do szpitala we Wrześni więc pytam pana starostę kto mi zwróci za przejazd?
  W normalnych warunkach miałbym wykonane w Słupcy ale epidemia i zmiana szpitala nie pozwala mi do niego wejść.
  Bardzo proszę o odpowiedź

 • Może jak byś leżał OZDROWIEŃCU w szpitalu Słupeckim w czasie Covida to byś zmienił zdanie że Ku.wA nadal jest potrzebny dla naprawdę chorych ludzi nie dla kretynów twojego pokroju KTO MI ZWRÓCI ZA DOJAZD DO WRZEŚNI NA RTG podwiozę Cię biedaku

 • No proszę co wiedział to powiedział. Może podwieźć bo zarabia 2x tyle niż normalnie a jak masz zakład zamknięty i dochodów brak?
  A nie wszyscy chorujący muszą iść zaraz do szpitala, chyba to jako medyk rozumiesz więc zastanów się co piszesz

Dodaj komentarz