Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Szukali pomników przyrody w Słupcy

W ostatni wtorek klasa IId z Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy wraz z wychowawczynią Moniką Magierą – Ładowską i księdzem Radkiem Czerwonką udali się na słupecki cmentarz w ramach realizacji projektu ”Szukamy w Słupcy pomników przyrody”.

– Uczniowie mierzyli i obserwowali znajdujące się tam stare drzewa, które są pomnikami przyrody. W trakcie spaceru młodzież ustaliła, że trzy drzewa- dwa stare dęby (jeden średnica 380 cm, a drugi 300 cm) i jedna sosna (średnica 420 cm) mają ponad 200 lat, a 20 świerków ponad 100 lat.

Okazy te oprócz tego, że są bardzo stare i piękne, to są również w okresie zimowym siedliskiem chronionej w naszym kraju sowy pójdźki.

Uczniowie na ręce księdza Czerwonki złożyli pisemną prośbę do księdza dziekana Tomasza Rysia o ochronę tych cennych pomników przyrody, które są świadkami dawnych, często tragicznych wydarzeń w naszym mieście i przetrwały do naszych czasów jako żywy łącznik z pokoleniami, które odeszły.

Warto również otoczyć je opieką dla przyszłych pokoleń – czytamy w informacji szkoły.

 

 

FOTO: LO Słupca

3 odpowiedzi

  1. Średnica?! Chyba obwód! Redakcja się pomyliła, czy uczniowie coś pomylili??? I gdzie są dęby na słupeckim cmentarzu?

  2. Popieram inicjatywe.Nalezaloby jednak zrobić porzadek z sowami,które koczuja na swierku niedaleko domku gospodarczego.jest ich kilka lub kilkanascie.Sa sposoby,zeby sie wyniosly,trzeba popytać specjaliste od tych spraw.Pomnik pod swierkiem jest non stop ofoliowany,bo sow zanieczyszczaja pomniki.Nie mozna ani postawic kwiatkow,ani zapalić znicza,a przeciez wszyscy oplacamy podatek za miejsce .To powinno byc uregulowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *