Szybkie pożegnanie z Żaganiem

3:0 WKS Sobieski Arena Żagań pokonali siatkarze SPS Konspol Słupca.

Dwa pierwsze sety były jednak bardzo wyrównane, a początek meczu należał do gości, którzy prowadzili kolejno 5:8, czy 9:13. U graczy Tomasza Robaka zawodziła szczególnie zagrywka.Pierwszą przewagę miejscowi osiągnęli przy stanie 19:18 między innymi dzięki dwóm asom serwisowym Artura Bartosika. Ostatecznie po emocjonującej końcówce wygrali na przewagi 27:25. Spotkanie transmitowaliśmy dla Was na żywo.

Druga partia była równie zacięta i pełna remisów chociażby 9:9, czy 16:16. Goście skutecznie blokowali wiele ataków słupczan. I tym razem końcówka należała jednak do SPS-u, który triumfował 25:23. Spory udział miał w tym kończący kilka akcji Adam Banasiak. Z dobrej strony pokazał się również Mikołaj Kurek.

Przez cały mecz zawodnicy przyjezdni sporo uwagi poświęcali pracy sędziów, których decyzje wielokrotnie kwestionowali. W trzecim secie ich gra się posypała. Mimo wielkiej przewagi w końcówce rywale bronili się do samego końca, ale to gospodarze wygrali 25:20 i 3:0 w całym meczu.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został Adam Banasiak. Za tydzień na wyjeździe nasz zespół zagra z MKST Astrą Nową Sól.