Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Szykują się do “Cienińskiej Szóstki”

Organizatorzy, wolontariusze i sympatycy „Cienińskiej Szóstki” spotkali się wczoraj, by omówić najważniejsze kwestie dotyczące biegu. Impreza wystartuje 11 czerwca.

Spotkanie odbyło się w świetlicy przy boisku sportowym w Cienie Zabornym. Na zaproszenie dyrektora biegu Huberta Pokropa przybyli przedstawiciele organizatorów z wójt Grażyną Kazuś na czele oraz osoby, które w jakikolwiek sposób chcą włączyć się w organizację imprezy. Byli wśród nich strażacy, uczniowie, członkowie Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów „Wrzos” w Cieninie Zabornym oraz rodzina Julki Borowiec – dziewczynki, której dedykowana jest tegoroczna edycja biegu. Pieniądze zebrane podczas imprezy przeznaczone zostaną na jej leczenie.

Podczas spotkania, omówione zostały kwestie dotyczące zabezpieczenia biegu, logistyki, a także dokonano wstępnego podziału ról. Chętnych do pracy nie brakuje, a i pomysłów na uatrakcyjnienie imprezy jest sporo. Wszystko więc wskazuje na to, że tegoroczna edycja może być jeszcze bardziej udana niż poprzednie.

Tradycyjnie, impreza rozpocznie się od biegów przedszkolaków. Po nich wystartują uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści. Następnie odbędzie się tzw. Bieg Vipów na dystansie 1 km. Po jego zakończeniu wystartuje rajd Nordic Walking (3 km), a na końcu bieg główny (6 km). Przed startem biegu głównego przeprowadzona zostanie wspólna rozgrzewka.

Limit uczestników w biegu głównym wynosi 250 osób. Zapisy internetowe prowadzone są do 5 czerwca na stronie www.time4run.com.pl. Jeśli w tym czasie limit nie zostanie wyczerpany, zgłoszenia będzie można również dokonać w dniu biegu od 8:00 do 11:30 w biurze zawodów.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz