Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Szykują XVI Ekspedycję

Tegoroczna Ekspedycja Nadwarciańska wyruszy na szlak doliną środkowej Warty już po raz szesnasty. Trzydniowy rajd odbędzie się od 5 do 7 czerwca.

Impreza ma charakter otwarty i kierowana jest zarówno do turystów indywidualnych oraz grup zorganizowanych. Z doświadczeń organizatorów wynika, że najchętniej w rajdzie bierze udział młodzież szkolna oraz gimnazjalna. Przedział wiekowy turystów jest jednak zróżnicowany, od 9 do 65 lat. Ekspedycja jest doskonałą formą aktywnego wypoczynku przeznaczoną dla miłośników turystyki pieszej i dzikiej przyrody. – Staramy się łączyć wędrówkę z elementami edukacji ekologicznej oraz formami ekoturystyki i agroturystyki. Trzy dni spędzone w Parku to aktywny wypoczynek, integracja środowisk turystycznych, a także popularyzacja wiedzy o walorach przyrodniczych i kulturowych Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego. Impreza organizowana jest w myśl przysłowia: ,,Cudzie chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie’’. Ekspedycja Nadwarciańska jest przygotowana także z myślą dla tych turystów, którzy za niewielkie pieniądze mogą miło spędzić wolny czas – mówi pomysłodawca i główny organizator wyprawy Tomasz Frankowski.Tegoroczny rajd rozpocznie się W Rudzie Komorskiej nad Prosną w gminie Pyzdry, na granicy powiatów wrzesińskiego i Jarocińskiego. Zakończy się natomiast w Sługocinie gm. Lądek w powiecie słupeckim. Łącznie do pokonania będzie blisko 50 kilometrów urozmaiconym szlakiem. – Liczymy, że i w tym roku nie zabraknie wielu wrażeń, które wywołują tereny podmokłe. Brodzenie po nadwarciańskich szuwarach to stały punkt programu ekspedycji – mówi kierownik wyprawy.

Pierwszy obóz ekspedycja założy w Białobrzegu, w gospodarstwie rodziny Pawlaków. Tu też odbędzie się szereg dodatkowych atrakcji. Składać się będą na nie turniej strzelecki, konkurs wiedzy o przyrodzie w NPK a także dyskoteka i biesiada przy ognisku. Gościem specjalnym tegorocznej ekspedycji będzie Konrad Busza poznański podróżnik, miłośnik survivalu. Poprowadzi on warsztaty z psychologii przetrwania, a także pokaże jak można spać na drzewie, przygotować ognisko i upiec nad nim wszelkie robactwo znad Warty. W drugim dniu piechurzy dobiją do Lądu, gdzie równocześnie rozpocznie się Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej. Udział w takim wydarzeniu na pewno zadowoli uczestników. Drugi nocleg zaplanowano przy klasztorze braci Salezjanów. Zapowiada się nie tylko turystyczne, ale także kulturowe i duchowe przeżycie. Trzeciego dnia ekspedycja wyruszy na swój ostatni etap marszu, a docelowo dotrze do wioski Sługocin, gdzie nastąpi zakończenie tegorocznego rajdu. Ekspedycja od lat ma swoją markę, może także poszczycić się Certyfikatem Jakości, nadanym przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego. To zasługa nie tylko organizatora, ale tych wszystkich, którzy wspierają to przedsięwzięcie. Począwszy od starosty słupeckiego, poprzez wójtów, burmistrzów i parlamentarzystów, a na radnych i prywatnych sponsorach skończywszy. – Mam nadzieję, że również w tym roku spotkamy się z życzliwością naszych sponsorów-dodaje Tomasz Frankowski. Więcej informacji na temat wyprawy uzyskać możecie pod numerem telefonu 504-106- 305 lub drogą elektroniczną po adresem mejlowym [email protected], a także na stronie www.ekspedycja.pl.tl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *