Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Tablice pomiaru prędkości staną na ulicy Powstańców?

Interpelację dotyczącą poprawy bezpieczeństwa na ulicy Powstańców Wielkopolskich złożył radny, Marcin Pietrzykowski.

-Na podstawie obserwacji własnych oraz informacji przekazanych przez mieszkańców ulicy Powstańców Wielkopolskich i ulic przyległych stwierdzamy, iż część kierowców nie przestrzega ograniczeń prędkości wynikających z zasad ruchu drogowego na w/w ulicy.

Nadmieniam, iż ulica Powstańców Wielkopolskich, obok ulicy M. Kopernika, ulicy R. Traugutta stanowi jedną z ważniejszych i najdłuższyzch w mieście arterii komunikacyjnych. Dziennie korzysta z niej wielu kierowców.

W związku z powyższym proponujemy, aby rozważyć możliwość montażu wzdłuż ulicy tablicy spowalniającej i mierzącej prędkość kierowców samochodów.

Montaż tablicy wpłynie również na poprawę bezpieczeństwa osób pieszych oraz osób korzystających ze zlokalizowanych wzdłuż ulicy obiektów: Zespółu Szkół Ekonomicznych, Warsztatów Terapii Zajęciowej, etc.Proszę o udzielenie stosownej odpowiedzi- czytamy w interpelacji radnego.

A Wy co myślicie o tym pomyśle?

 

“Jak to jest z tym parkowaniem na Powstańców w Słupcy?”

 

FOTO: Archiwum


Najnowsze komentarze
 • Rozwiazaniem byłaby zmiana organizacji ruchu z dwukierunkowej na jednokierunkową od byego Gimnazjum w kierunku ronda.Ograniczloby natężenie ruchu i samochody nie parkowalyby na chodniku.

 • W końcu zaintersowano się tą ulicą. Odkąd została odnowiona i oddana do użytku 01.07.2010r., to co tam się dzieje codziennie jest nie do opisania. Na okrągło wzmożony ruch, nie można mieć nawet okna otwartego, bo hałas jest gorszy jak na autostradzie. Ogromną ilość samochodów przejeżdża tam niemal non stop. Chwilami jest problem nawet z przejściem na drugą stronę, bo sznur aut nie ma końca. Ale prócz ilości przejeżdzających tam samochodów problemem jest również ich PRĘDKOŚĆ. Samochody jeżdżą dosłownie ile się da. Mało tego, często pod prąd na rozwidleniu przy rondzie w kierunku jeziora. Czasem strach iść po chodniku w obawie, aby pędzące auto nie zahaczyło o krawężnik i wyjechało w pieszego. To co dzieje się na tej ulicy jest nie do opisania. Hałas ogromnej ilości samochodów jadących z dużą prędkością jest naprawdę uciązliwy. Pomiary informacyjne nie wiem czy coś pomogą, bo mało kierowców coś z tego sobie robi. Przydałyby się monitoring i ten dopiero wyłapałby piratów drogowych. Pomocne byłyby też progi zwalniające, które by chociaż zmuszały do ograniczenia prędkości. Na „niestrzeżonej autostradzie” można jeździć jak się chce i ile się da. Mało który kierowca myśli o bezpieczeństwie innych i spokoju mieszkańców tej ulicy. A hałas bywa już niekiedy od 3 rano…
  Będziemy władzom wdzięczni jak w końcu zajmą się naszą ulicą.

 • Drodzy mieszkańcy tej ulicy.
  Najlepszym rozwiązaniem dla Was byłoby parkować własne pojazdy na podwórku a nie na ulicy.
  Przejazd ulicą Powstańców od skrzyżowania Ekonomika w stronę ronda to nic innego jak slalom pomiędzy zaparkowanymi pojazdami. A już mistrzostwo zaparkowanego auta prawie na przejściu dla pieszych przy rondzie. Postawić zakaz postoju w obydwu kierunkach i po sprawie.
  Policja dawno powinna zająć się zaparkowanymi pojazdami na chodniku , brak możliwości przejścia bo kierowca nie pozostawił 1.5 m dla pieszego.
  Tak więc dla poprawy bezpieczeństwa zacznijcie działać sami.

  • Drogi kaj!
   Zgadzam się również z komentarzem odnośnie parkowania, ale nie wątpię że to parkowanie i tak mimo wszystko utrudnia najwięcej przede wszystkim piratom. Mieszkańcom tej ulicy również i pozostałym kierowcą także. Proszę również wziąć pod uwagę, że nie wszyscy mieszkańcy parkują na ulicy. Ale problem to również wyjechać z własnej posesji….nieraz jest to niemal niemożliwe, bo nie dość że sznur samochodów nie ma końca to jeszcze prędkość mówi sama za siebie. Tak więc proszę postawić się również w naszej sytuacji. Chyba nikt by nie chciał przebywać choćby nawet w samym hałasie od 3 rano do późnych godzin wieczornych, czy non stop mieć pozamykane okna, które i tak za dużo nie pomagają, czy jeszcze mieć problem wyjechać z własnej posesji. Dziękujemy za wyrozumiałość.

Dodaj komentarz