Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Tak głosowaliśmy

Michał Pyrzyk ponownie został wybrany na stanowisko burmistrza Słupcy. W głosowaniu, obecny włodarz miasta, podobnie jak cztery lata temu nie dał szans swoim rywalom zwyciężając pewnie w pierwszej turze. Kolejną kadencję funkcję wójta gminy Strzałkowo sprawować będzie również Dariusz Grzywiński, który w wyborach ponownie nie miał kontrkandydata. Drugiej tury nie będzie także w gminie Słupca, gdzie zwyciężyła obecna wójt, Grażyna Kazuś oraz w gminach Ostrowite- tam wygrał Henryk Tylman i w gminie Zagórów gdzie burmistrzem znów wybrano Wiesława Radnieckiego. O głosy wyborców jeszcze raz będą musieli za to powalczyć Teodor Pryka i Jacek Misztal w gminie Orchowo, Artur Miętkiewicz i Waldemar Herudziński w gminie Lądek oraz Jakub Gwit i Ryszard Grześkowiak w gminie Powidz.

Choć PKW poinformowało, że system informatyczny już działa, nadal znane są tylko częściowe wyniki wyborów samorządowych. Z ostatnich, potwierdzonych informacji wynika, że na godzinę 17:30 frekwencja w powiecie słupeckim wynosiła 41,66%. Najwięcej wyborców w tym czasie poszło do urn tradycyjnie w gminie Powidz- 67,24%, a najmniej w gminie Strzałkowo- 35,47%. Niewiele więcej głosowało w samej Słupcy- 36,11%. Tych, którzy zdecydowali się wziąć udział w wyborach zapytaliśmy dlaczego to zrobili

 

 

Przypomnijmy, cztery lata temu frekwencja w wyborach samorządowych w powiecie słupeckim wyniosła 51,93%. Jak będzie tym razem, przekonamy się niebawem.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz