Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Tak może wyglądać teren rekreacyjny w Kotuni

Projekt zagospodarowania terenu w swojej miejscowości zaprezentowało Sołectwo Kotunia.

Chodzi o miejsce przy tak zwanej „Kotuniance”. Projekt został sfinansowany ze środków, które sołectwo otrzymało w konkursie Aktywna Wieś Wielkopolska.

-To nie jest projekt na jeden rok, tylko kierunek, strategia dla sołectwa. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że to jest bardzo kosztowna inwestycja, ale w finalnym efekcie to miejsce będzie wizytówką sołectwa Kotunia.

Środki na to przedsięwzięcie będziemy przeznaczać z Funduszu Sołeckiego, jak również będziemy przystępować do konkursów organizowanych przez UMWW w Poznaniu, czy chociażby z grantów Unii Nadwarciańskiej. W tym roku powinniśmy przygotować teren pod projekt, gdyż tegoroczny Fundusz Sołecki przeznaczamy na wymianę lamp ulicznych sodowych na ledowe.

Dziękuję za wszystkie Wasze spostrzeżenia dotyczące tego miejsca. Dzięki nim projekt uwzględnia: budowę miejsca na ognisko, mini amfiteatr, boisko wielofunkcyjne z trybunami oraz wiele nowych nasadzeń zieleni, tworząc poniekąd nasz wiejski park- tłumaczy Krzysztof Matyjaszek, sołtys Kotuni.

Projekt wykonała firma „Zielone Ogrody Jarosław Burlaga”

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz