Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

„Tak się po prostu pracować nie da”

Konferencja dotycząca sposobu świadczenia pomocy lekarskiej została zorganizowana w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Słupcy.

Wzięli w niej udział lekarze oraz dyrekcja szpitala. Celem spotkania było zwrócenie uwagi pacjentów na sposób funkcjonowania miejscowej Izby Przyjęć. Zdaniem lekarzy nie jest on do końca jasny.

Jak tłumaczyli zebrani do tej pory wykonywane tam były czynności wykraczające poza jej przeznaczenie. Lekarze samodzielnie pełniący dyżur na swoich oddziałach odrywani byli od swoich obowiązków i wzywani na izbę.

-Nie jest to dobry sposób na pracę. Tak się po prostu pracować nie da- mówili. Niestety w Słupcy nie ma i w najbliższym czasie prawdopodobnie nie będzie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, który rozwiązałby omawianą sytuację.

 

 

Na takim oddziale bowiem lekarze mogę dyżurować 24 godziny na dobę. Wojewoda nie chce jednak utworzyć SOR-u w Słupcy powołując się na statystyki mówiące o tym, że zbyt mało pacjentów z naszego szpitala trafia na Szpitalne Odziały Ratunkowe w innych placówkach.

-To absurd- mówią lekarze wyjaśniając, że dzieje się tak dlatego iż Izba Przyjęć pracuje ponad zakres swoich obowiązków. Dodają też, że system Podstawowej Opieki Zdrowotnej jest niewydolny  i nie spełnia swojej roli.

Jak udało nam się dowiedzieć podczas spotkania sytuacja kadrowa w szpitalu jest przyzwoita, jednak lekarzy brakuje tak jak w całym kraju. -Nie chcemy, żeby przekazem dnia było, że coś się dzieje złego w szpitalu i ludzie mają się bać. Tak nie jest. Natomiast zderzą się na izbie przyjęć z sytuacją,  że muszą czekać i ten system nie funkcjonuje- mówił zastępca dyrektora SPZOZ, Jan Woźniak.

 

3 odpowiedzi

  1. Podsumowując… lepiej jechac do Konina lub do wrzesni bo tu i tak nikt do ciebie nie zejdzie. Po diabla ten szpital?

  2. W zwiazku z (nieuzasadnioną)skargą na Izbę Przyjęc konferencja jak najbardziej potrzebna niestety dość chaotyczna.Dyrektor lub kierownicy działów powinni wytłumaczyć ludziom zakres obowiazków poszczegółnych jednostek oraz czego nie należy robic.
    I tak Pomoc Dorażna służy do …,Pomoc Wieczorowa służy do…Izba Przyjęć służy do…Hipotetycznie jeśli SOR w Słupcy powstanie to kto będzie pracował.Na dzien dzisiejszy(wiadomość oficjalna) 68% szpitali zgłasza brak lekarzy(przeważnie powiaty) i 72% brak pielęgniarek.Z jednej strony powiedziano,że jest pel;na obsada lekarska a Zarzadzający Oddz.Chir. zakazuje schodzić lekarzom do Izby Przyjęć.

  3. Nie ma co narzekac.Jesli ktos mial okazję skorzystac z pomocy(?!)SOR w Koninie lub Poznaniu,to ma obiektywne porownanie.Dwadziescia lat mieszkalam w Slupcy, i wuem jak to wygląda.Teraz mieszkam w Poznaniu i powiem Wam jedno.. Nie Narzekajcie..!!
    Czekac na SORze..5….8. godzin to zadna przyjemnosc..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *