„Taki mecz nam się jeszcze nie wydarzył”

Sześć bramek gościom z Racotu zaaplikowali seniorzy SKP Słupca wysoko wygrywając drugie spotkanie z rzędu. W meczu trudno doszukiwać się błędów po stronie gospodarzy, a całe spotkanie niemal od początku do końca przebiegało pod ich dyktando.

Od pierwszej minuty na placu gry zameldowali się Jakub Jóźwiak i Piotr Witowski. Jak się szybko okazało trener Marcin Woźniak trafił ze składem w stu procentach. Tylko pierwsze minuty zapowiadały wyrównany bój. Już w 10 prowadzenie miejscowym dał Alan Kujawa, która strzałem z ostrego kąta pokonał bramkarza rywali. Gra SKP z każdą minutą wyglądała co raz lepiej. Zespołowa akcja dziesięć minut później przyniosła drugiego gola. Drogę do bramki dla Piotra Witowskiego prostopadłym podaniem otworzył Michał Lorencki, a słupecki pomocnik na wślizgu uprzedził bramkarza i umieścił piłkę w siatce. Było to debiutanckie trafienie Witowskiego w pierwszym zespole SKP w rozgrywkach ligowych. Słupczanie nie przestawali nacierać, a kolejną groźną okazją było uderzenie z dystansu Michała Lorenckiego, które jednak obronił golkiper Racotu. W 31 minucie po błędzie w wyprowadzaniu piłki PKS-u świetnym długim zagraniem Alana Kujawę obsłużył Piotr Głowala. Po indywidualnej akcji Kujawy goście przegrywali już 3:0.W międzyczasie sytaucję sam na sam miał jeszcze Jakub Jóźwiak, który jednak nie zdołał ograć bramkarza rywali.

Niestety początek drugiej połowy nie należał do udanych dla piłkarzy SKP. W pierwszych minutach dali się oni zepchnąć do defensywy, a PKS stworzył trzy groźne sytuacje bramkowe. Żadnej z nich na gola jednak nie zamienił, a po kilku minutach SKP ponownie przejęło inicjatywę. Najpierw w dogodnej sytuacji nad bramką uderzył Norbert Lorencki. Chwilę później było już 4:0, kiedy piłkę w siatce w sytuacji sam na sam umieścił Jakub Jóźwiak. Końcówka należała do miejscowych, a w 80 minucie Jóźwiak ogrywając bramkarza strzelił gola na 5:0. W ostatnich minutach po strzela Józka piłkę z najbliższej odległości do bramki wbił wprowadzony w końcówce Mateusz Mroziński. W dwóch meczach u siebie słupczanie zdobyli aż 10 bramek nie tracąc przy tym żadnej. Za tydzień o punkty powalczą w Gostyniu. Po meczu rozmawialiśmy z trenerem Marcinem Woźniakiem.

SKP: Krzysztof Sikorski, Patryk Krawiec, Daniel Bednarowicz, Bartosz Bednarowicz, Jacek Mikołajczyk, Piotr Głowala, Norbert Lorencki, Michał Lorecnki, Piotr Witowski,(bramka 20’) Alan Kujawa(bramki 10’,31’), Jakub Jóźwiak (bramki 62’, 80’)

Rezerwowi: Bartosz Przybyła (Sikorski), Dariusz Gromanowski (Witowski), Mateusz Mroziński( bramka 86’,Norbert Lorencki), Aleksander Stawski (Mikołajczyk), Jakub Woźniak, Mateusz Duszyński