Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Tango Fogg „Zapomniana piosenka” w Słupcy

W niedzielę w ramach IX Wielkopolskich Dni Sztuki i Zdrowia, na scenie MDK Słupca wystąpił zespół Tango Fogg „Zapomniana piosenka”.

– Ten wspaniały, bezpłatny dla publiczności, koncert mógł się odbyć dzięki zaangażowaniu Organizatora Stowarzyszenie Wspierania Sztuki, Edukacji i Terapii ArteFakt oraz finansowaniu Samorządu Województwa Wielkopolskiego Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.Projekt Tango Fogg powstał w 25. rocznicę śmierci Mieczysława Fogga.

Grupa artystów/muzyków właśnie tym projektem oddaje hołd Mistrzowi-Pieśniarzowi okresu międzywojnia, którego charakterystyczny głos i niezapomniane piosenki przeszły do historii polskiej muzyki rozrywkowej.

Znakomite przeboje w nowych, fantastycznych, swingowych aranżacjach i aktorskiej interpretacji wokalisty/konferansjera Radosława Elisa, zaczarowały publiczność, która nuciła, śpiewała, m.in. „Całuję Twoją dłoń madame”, „Jesienne róże „, „Każdemu wolno kochać „, „Tango Milonga”, czy „Ujrzałem pierwszy siwy włos na Twojej skroni”.

Oprawę muzyczną, profesjonalną, mistrzowską przygotowali znakomici muzycy: Michał Gajda/akordeon, Jan Zeyland/piano, Mirosław Kamiński/perkusja oraz Krzysztof Samela/kontrabas, który przed koncertem spotkał się z czytelnikami Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Słupcy, podczas spotkania autorskiego „Moja pieśń”.

Tego samego dnia artyści dali koncert dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Skubarczewie.
„Ta ostatnia niedziela, dzisiaj się rozstaniemy, dzisiaj się rozejdziemy na wieczny czas …” – ta przepiękna piosenka wybrzmiała także, ale jesteśmy przekonani, że to nie była ostatnia niedziela, tylko pierwsza. Do zobaczenia. Publiczności dziękujemy za wspólnie spędzony czas – czytamy na stronie Miejskiego Domu Kultury.

 

 

FOTO: MDK Słupca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *