Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

„Taniec na pograniczu kultur”. Szkoła Tańca powstała w Lądku

Ważne wydarzenie dla Gminy Lądek i Gminnego Ośrodka Kultury w Lądku miało miejsce 6 marca. Tego dnia przy placówce oficjalnie otwarta została Szkoła Tańca.

-Jest to innowacyjna alternatywa do zajęć i warsztatów ,które dotychczas były obecne w naszym ośrodku kultury i były trudno dostepne dla mieszkańców naszej gminy.

Bardzo dziękuję i jestem wdzięczna Wójtowi Gminy Lądek Arturowi Miętkiewiczowi za pozyskanie dla Gminnego Ośrodka Kultury w Lądku dofinansowania w wysokości 306 248,74 Euro, czyli 1 370 800,00 zł i pomoc merytoryczną na projekt pod nazwą „Taniec na pograniczu kultur” ze środków Programu Kultura, Działanie 2 Poprawa dostępu do kultury i sztuki Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021.

GOK w Lądku i Szkoła Tańca Dance Lab w Tromso będą w latach 2022-2023 współpracowali w realizacji projektu pt: „Taniec na pograniczu kultur” na podstawie wspólnie napisanego wniosku do MKiDN w Warszawie w ramach Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego- informuje dyrektor lądkowskiego GOK-u, Iwona Szubińska.

W weekend otwarcia szkoły wszyscy chętni mogli uczestniczyć w unikalnych warsztatach prowadzonych przez instruktorów z Norwegii.

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz