Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Taniec najlepszy na wszystko

 

Mają ponad 50 lat, ale determinacji i entuzjazmu, mógłby pozazdrościć im niejeden nastolatek. W Gminnym Ośrodku Kultury w Strzałkowie wznowiono kurs tańca dla seniorów.

 

Pomysł zorganizowania kursu tańca dla seniorów zrodził się w strzałkowskiej bibliotece podczas „Spotkań z pasjami”, kiedy tematem jednego ze spotkań był właśnie taniec. Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony seniorów jak i samorządu, który zdecydował się cały kurs sfinansować.
Pierwsza edycja została zorganizowana w lutym i trwała dziewięć tygodni. Zajęcia tak bardzo przypadły do gustu seniorom, że kurs w maju został wznowiony. Zainteresowanie nową edycją pokazuje, że była to decyzja jak najbardziej słuszna, co z zadowoleniem podkreślają sami uczestnicy.

Jadwiga Kołodziejczak, uczestniczka kursu

 

 

Seniorzy podczas kursu poznają podstawowe kroki najbardziej znanych tańców standardowych i latynoamerykańskich, takich jak walc, tango, czy cha- cha. Oprócz nauki liczy się jednak przede wszystkim dobra zabawa.

Kinga Majewska, prowadząca zajęcia

 

 

Zajęcia prowadzone są w poniedziałki, a od przyszłego tygodnia najprawdopodobniej odbywać się będą również w czwartki. Lista w dalszym ciągu jest otwarta, dlatego każdy zainteresowany może się jeszcze zapisać i zatańczyć. Zakończenie kursu zaplanowano na połowę czerwca.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *