Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Targi Zdrówko 2014

Tradycyjnie już słupeckie gimnazjum włączyło się w obchody Światowego Dnia Zdrowia. W tym roku motywem przewodnim imprezy były choroby wektorowe.

Szkoła zorganizowała szereg działań, które miały na celu zwiększenie świadomości i wiedzy dotyczącej ochrony własnego zdrowia, a także wpływu zdrowego odżywiania i aktywnego wypoczynku na jego zachowanie. Na holu miała miejsce wystawa, na której znalazły się podstawowe informacje na temat chorób wektorowych, a także wyniki konkursu plastycznego dla klas I-III na logo „Targi zdrowia” pod kierunkiem pani Adamczewskiej.

Zorganizowany również został konkurs ze znajomości wiedzy na temat chorób wektorowych przeprowadzony przez Melę Gawrych i Natalię Mizerską.  Na Targach Zdrówko szkoła gościła przedstawicieli Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Słupcy Małgorzatę Plutę i Sylwię Dobrosielską. Była to też okazja do podziwiania gimnazjalistek podczas zumby, która ostatnio jest bardzo ciekawą formą spędzania wolnego czasu i dbania o własną kondycję.

W tym dniu uczniowie  szkoły delektowali się zdrowymi  przekąskami, czyli jabłkami, marchewkami, jogurtami, deserami, zdrowymi kanapkami, a także domowymi wypiekami z owocami. Obchody Światowego Dnia Zdrowia zorganizowane zostały pod kierunkiem Anny Szramy, Renaty Nowickiej, Marii Brzezińskiej, Karoliny Wilczewskiej, Joanny Zastawy, przy współpracy Wiesławy Matuszewskiej, Elżbiety Danielewicz, Marii Karnowskiej, Beaty Ratajczyk, Liliany Bednarek i Romany Szurek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *