Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Teatralna podróż przez Polskę

Sekcja teatralna Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprezentowała wczoraj swój nowy spektakl pt. „Pyra na tropach stolic Polski”.

Przedstawienie dedykowane jest dzieciom z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Historia Pyry uczy, bawi i wychowuje, a przede wszystkim pokazuje jak docenić miejsce, w którym się urodziliśmy, i które na zawsze pozostanie naszą małą Ojczyzną.

Inspiracją do stworzenia spektaklu był cykl książek Hanny Januszewskiej „Baśń o wędrującej Pyzie”. Dzięki pomysłom sekcji teatralnej, w efekcie powstało przedstawienie, które jest kolażem tańca, pieśni ludowych i polskich legend.

Spektakl na deskach Gminnego Ośrodka Kultury wystawiony został wczoraj trzykrotnie. Dwa pierwsze występy obejrzały dzieci z Zespołów Szkolno – Przedszkolnych w Strzałkowie i Wólce, trzecie otwarte było dla wszystkich mieszkańców. Za każdym razem spektakl przyjęty został bardzo ciepło.

W przedstawieniu udział wzięli: Mirosława Drzewiecka, Ewa Jałoszyńska, Lucyna Chłędowska, Danuta Maciejewska, Anna Maciejewska, Marianna Czajkowska, Stanisław Baran, Jadwiga Baran, Krystyna Dębowska, Teresa Goślińska i Andrzej Sobkowiak. Gościnnie wystąpili: Kinga i Zygmunt Majewscy, Maria Kościelniak i Andrzej Jackowski. Prezentację multimedialną do spektaklu przygotowała Jolanta Horowska, a w stworzeniu scenografii pomagali również Zofia Kopacz i Paweł Dominiak.

 

Najnowszy komentarz
  • Boska Florence-BRAWO!

Dodaj komentarz