Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

„Ten program w sposób rewolucyjny zmienił sytuację polskich rodzin”

Przy słupeckim Starostwie zorganizowana została konferencja prasowa dotycząca świadczenia wychowawczego Rodzina 800+.

O tym i innych programach społecznych Prawa i Sprawiedliwości mówili wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska, poseł Zbigniew Dolata oraz starosta, Jacek Bartkowiak.

W ramach programu Rodzina 500+ do rodzin w Powiecie Słupeckim do 2016 roku trafiło ponad 310 000 000 zł. Od stycznia świadczenie wzrasta do 800 zł.

-Myślę, że to jest odpowiedź polskiego Rządu na potrzeby tych rodzin, na inflację na zabezpieczenie, na bezpieczną przyszłość – mówiła wicewojewoda.

-Ten program w sposób rewolucyjny zmienił sytuację polskich rodzin, szczególnie rodzin wielodzietnych, które bardzo często doświadczały biedy, po prostu zwykłej biedy. My ten margines biedy znaczenie ograniczyliśmy, praktycznie zlikwidowaliśmy – dodawał poseł Dolata.

-Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego , że wiele  takich inicjatyw służących ludziom, które pojawiły się w ostatnich latach również na terenie gmin naszego Powiatu to efekty rządowych programów społecznych. To są te Kluby Malucha, które mamy od kilku lat w Gminie Ostrowite, od niedawna w Gminie Lądek, to jest powstający w Słupcy niebawem żłobek – tłumaczył starosta.

Całość konferencji możecie obejrzeć poniżej.

 

 

47 odpowiedzi

 1. Rodzi się pytanie, co pozostanie po rządach PiS? Na razie mamy wysoki dług publiczny, ogromny deficyt, duże pieniądze dysponowane poza budżetem poprzez różne fundusze kierowane na mniej lub bardziej znane cele. Przedsiębiorcy muszą oddawać państwu nawet 50 proc. dochodu, a podwyższona składka zdrowotna emerytów jest większa niż 13. i 14. emerytura łącznie.

 2. PiS podnosi stopę życiową najbiedniejszym, ale jakim kosztem? Czy powstają nowe miejsca pracy? Nie. Czy mamy dobrze płatne miejsca pracy? Nie. PiS zabiera w podatkach tym, którym chce się pracować i daje nierobom.

 3. Pisowski elektorat, zwykle niewykształcony i leniwy, nie potrzebuje mediów niezależnych. Jemu wystarczy ta papka propagandowa, w której się pluje i szczuje na określone grupy. Za rządów PO-PSL budżet państwa był o wiele skromniejszy. Było to powiązane z rozwojem gospodarczym, który następował stopniowo, w związku z czym programy społeczne nie mogły być poczynione tak, jakby sobie wszyscy życzyli.

 4. Panie starosto, o jakim powrocie na rynek pracy pan wywodzi? Co pan zrobił w kwestii sprowadzenia inwestora? Nic. Okazało się to trudniejsze niż obietnice. Co pan zrobił na rzecz poprawy sytuacji osób niepełnosprawnych? Najprościej jest rozdawać pieniądze podatnika i bałwochwalić się przed kamerą. O ile za waszych rządów wzrósł dług publiczny? Na kredyt to każdy idiota potrafi żyć. Tyle, że w pewnym momencie ten kredyt trzeba będzie spłacić. Dla was nie braknie. Władza się zawsze wyżywi. Obraliście najprostszą drogę. Rozdawnictwo.

 5. 500 na 800… odpowiedź polskiego rządu na inflację? Zapomnieliście dodać, że sami tą inflację rozdmuchaliście. A inflacja ma pewną oczywistą „cechę”. Waloryzacja przychodów występuje jakiś czas po tym jak wszystko zdrożało. Kolejność jest taka najpierw drożeje, później jest wskaźnik, a dopiero później jest waloryzacja.. Gdy dostajemy potencjalną podwyżkę, to ceny już są wyższe. Ale ludek PiSowski merda ogonkiem, bo zamiast 500 będzie miał 800 na dziecko i rekordową waloryzację emerytur… przy rekordowym długu publicznym i rekordowej inflacji.

 6. Morawiecki, jako doradca Tuska posiadał możliwości współkreowania decyzji podejmowanych przez Tuska. Co zrobił wtedy na rzecz wprowadzenia programów społecznych? Nic. A potem Morawiecki zmienił szaty na pisowskie i razem z tym pisowskim bajzlem udaje zbawcę polskich rodzin.

 7. Program 500+ nie zwiększył dzietności, tylko inflację. Początkowo program „Rodzina 500 Plus” przyczyniał się do wzrostu liczby urodzeń, jednak już w połowie 2019 r. nie wykazywał wpływu na urodzenia i nadal nie wykazuje. Trudno jednak, żeby pisowcy się do tego przyznali.

 8. Ile za waszych rządów zamknięto szpitali psychiatrycznych dla dzieci? Potrzeby polskiej rodziny to nie tylko wyjazd nad morze. W polskich rodzinach dzieci borykają się z problemami psychicznymi. Potrzebują pomocy, której nie otrzymują, bo nie ma pieniędzy na szpitale. Jaką bezpieczną przyszłość macie do zaoferowania dla rodziców dzieci zbierających na leczenie swoich latorośli? Żadnej. Pieniądze, które wydaliście na socjal należało przeznaczyć na ludzi, którzy potrzebują pomocy ze względu na stan zdrowia, a nie z powodu niechęci do pracy. Rzygać mi się chce po wysłuchaniu tych waszych bredni.

 9. Tworzą „państwo dobrobytu”. Kolejne. Megalomania i powszechne rozdawnictwo. Tak, znamy to. Już to przerabialiśmy i wiemy czym się skończyło. W sklepach ocet i musztarda, a w kieszeniach kartki na mięso i na buty. Tak, tak… teraz ten socjalizm też tak się skończy.

 10. Niech PiS powie ludziom dlaczego mamy najdroższy prąd w UE.. i to w cenach bezwzględnych bez odniesienia do wartości nabywczej. Jesteśmy w czołówce zestawienia dla konsumentów i firm …

 11. Ale to obecny rząd podniósł składki na ZUS pomimo kryzysu gospodarczego. I to rząd PiS od 2015 roku potroił ilość sprzedanych cudzoziemcom hektarów ziemi. I to obecnemu rządowi zawdzieczamy, że jako kraj toniemy w długach, a koszty utrzymania rosną w zastraszającym tempie. Mamy najbardziej opodatkowaną gospodarkę od 20 lat i zaliczyliśmy inflację bazową najwyższą od 19 lat. Prawie 40 podwyżek podatków i opłat. Spadek PKB największy od 30 lat. A jedyna prawdziwa zrealizowana inwestycja to droga do domu Szydło.

 12. Jakby PZPR dał coś w rodzaju 500+ i 13-tą emeryturę, to rządziłby jeszcze wiele lat… poparcie miałby na pewno na poziomie około 30 procent… a poparcie to zapewniliby im patrioci podobni do tych, którzy dzisiaj popierają PIS.

 13. PiS bezmyślnie rozdaje 500+ każdemu komu popadnie. Bo nie ma żadnego interesu zastanawiać się komu pomoc jest potrzebna. Bo PiS myśli tylko o władzy.

 14. 8 lat rządzicie. I gdzie te pozytywy? Podwojony dług publiczny, inflacja pożerająca odłożony grosz na czarną godzinę, zastój w gospodarce i budownictwie mieszkaniowym, upadające małe firmy i usługi, rak prawa, oświaty, służby zdrowia…

 15. Trzynasta i czternasta emerytura i 500+ powinno być tylko dla niezamożnych. Zaoszczędzone w tym sposób pieniądze powinny być przeznaczone na ochronę zdrowia i edukację.

 16. Uważacie, że to jest normalne, że na dukację wydajemy tyle, co na 500+? Wam nie jest potrzebny naród wykształcony. Wy potrzebujecie półgłówków.

 17. Nasza gospodarka już 2 kwartał z rzędu się kurczy. Nie będzie cudu gospodarczego Kaczyńskiego i jego armii. Zaliczyliśmy rekordowy spadek PKB. Skąd weźmiecie na rozdmuchany socjal dla ludzi w wieku produkcyjnym, zdrowych na ciele i umyśle? Dodrukujecie pieniądze? To akurat wychodzi wam najlepiej. Tylko co potem…

  1. Kupowanie na zeszyt, to zaciąganie świadomie długu przez kupującego. Kupił na zeszyt, musiał oddać. Raczej nie zrozumiesz, ale teraz takim zeszytem jesteśmy my – podatnicy, którzy poprzez 500+ i inne socjale finansują utrzymanie ludziom zdrowym na ciele i umyśle, ludziom, którzy powinni sami zapracować na utrzymanie swoich dzieci. Nie uważam, że pomoc dzieciom jest zła. Jednakże 500+ dostają też rodziny, które mają na osobę dochód rzędu kilkudziesięciu tysięcy i więcej, bo przecież im się należy. Wracając do zeszytu… Ten zeszyt ( socjal na kredyt, gigantyczne zadłużenie państwa, a więc nas podatników ), trzeba będzie spłacić. Kto go będzie spłacał? Nasze dzieci, wnuki… Tak więc kupowanie na zeszyt ma się dobrze. Dłużnik się jedynie zmienił.

 18. Cytat w WP… „Rozmowy dla głowy” to projekt oferujący darmowe rozmowy osobom związanym ze sportem, które borykają się z problemami psychicznymi i potrzebują wsparcia. W ciągu pięciu miesięcy przeprowadzono 49 rozmów. Obecnie, przez brak finansowania, telefon nie funkcjonuje… Na funkcjonowanie telefonu jest potrzebne minimum 4 tys. zł miesięcznie. Ministerstwo Sportu i Turystyki nie zdecydowało się sfinansować przedsięwzięcia”.

  Ot, cała prawda o pisowskiej krainie mlekiem i miodem płynącej.

 19. Cenzor, powinieneś użyć względem siebie określenia „troll zwolenników demokracji bezpośredniej”. Jak ktoś jest zwolennikiem rządów PO-PSL, to według ciebie jest trollem, ale ty w swoim mniemaniu nie jesteś trollem, a zwolennikiem. Zrozumiałeś cokolwiek?

 20. Panie Dolata, wiarygodne źródła podają, że współczynnik dzietności w 2022 r. wyniósł 1,26 i jest najniższy od 9 lat. W 1990 r. było jeszcze 1,99. Pomimo programu 500+ w ogólnym rozrachunku wciąż zaliczamy głęboką tendencję spadkową wskaźnika dzietności. Rozdawanie pieniędzy nie rozwiąże problemu demograficznego. Niewątpliwie jednak zwiększycie zadłużenie kraju, a więc nas podatników. W efekcie końcowym braknie na renty i emerytury. Będą tak niskie, że nie da się z nich utrzymać.

  1. Skąd więc wzrost wskaźnika dzietności do 1,4 według posła Dolaty? Jeżeli rzeczywisty wskaźnik wynosi obecnie 1,22, a w czasach PO-PSL wynosił 1,2, to naprawdę nie macie czym się chwalić. Wasze rozdawnictwo nie podniosło w żaden znaczący sposób wskaźnika dzietności. Powiedzieć jednak można wszystko, żeby zdyskredytować opozycję. Trzeba się jednak liczyć z tym, że ktoś powie „sprawdzam”.

   1. Do anonima.. Przestań człowieku z tym „rozdawnictwie” to co u nas PIS wprowadził na zachodzie istnieje od dawna. Tam to nie jest rozdawnictwem a u nas tak. POncy to jednak ludzie małej wiary , mający jakiś kompleks nizszosci wobec Niemców, Francuzów itd.

    1. Road, najpierw powinieneś sobie odpowiedzieć na pytanie, gospodarki których z wymienionych przez ciebie państw mają szanse udźwignąć rozdmuchany socjal. Chcesz naszą gospodarkę porównywać z gospodarką niemiecką?

     1. Gdyby była demokracja bezpośrednia to dawno byśmy prześcigali w zarobkach gospodarkę niemiecką

 21. Kto jest dostarczycielem pieniędzy na ten rozdmuchany socjal? Przedsiębiorcy. Wielu z nich zakończyło działalność, bo drastycznie rosnące pod rządami PiS koszty prowadzenia działalności stały się dla nich nie do udźwignięcia. „Zarżnęliście” wielu ciężko pracujących przedsiębiorców po to, żeby paniusie miały na paznokcie, na papierosy, na inne używki i … wyjazd nad morze. Rozumiem, że dzieciom się taki wyjazd przysłuży, ale dlaczego kosztem przedsiębiorców?

 22. Sezon na grzyby jeszcze się nie zaczął, a niektórzy bajdurzą niczym po grzybach halucynogennych. Piękne i szlachetne cele przyświecają PiS.Jeżeli jednak sytuacja gospodarcza kraju się pogorszy, a może tak być, bo koniunktura światowa podlega wahaniom, to jeżeli my przyzwyczaimy ludzi, że progresywnie otrzymywać będą zwiększane co 4 lata pieniądze +, to rodzi się pytanie czy gospodarkia to wytrzyma? Jak gospodarka się załamie, to trzeba będzie odebrać ludziom socjal. Co wtedy powiecie ludziom? Czy nie lepiej zracjonalizować socjal tak, żeby odpowiadał możliwościom gospodarczym i ekonomicznym kraju? Prowadzicie ryzykowną politykę biorąc pod uwagę sytuację gospodarczą kraju i świata. Co zrobicie jak przyjdzie zmierzyć się ze zmianami koniunkturalnymi? Kaczyński obiecuje 14 -stą emeryturę 2200 netto. Ale okazuje się, że brakuje 9 mld złotych, żeby te 14-stki wypłacić. Tegoroczne 14-stki obciążą budżet państwa ponad 25-26 mld zł. Skąd na to bierzecie pieniądze. Zadłużacie naród niebotycznie. Tylko oszołomy i darmozjady na was zagłosują.

 23. Hasła, które szermujecie na transparentach, jak to bardzo leży wam na sercu los polskich rodzin, między bajki należy wsadzić. Czymże jest ten socjal przy milionach zarabianych przez pisowskich ludzi w spółkach Skarbu Państwa?

 24. Czytając te wszystkie komentarze to zastanawiam się głęboko co to za intelektualiści zabierają głos…czy to ludzie doświadczeni życiowo którzy przeżyli ten cudowny okres transformacji i doczekali się wysokiego poziomu życia ,braku bezrobocia, godnych warunków pracy ale i płacy czy młodzi gniewni którzy na barkach Rodziców i przy ich wydatnej pomocy się kształcili i teraz oczekują nie wiadomo czego ?……Moim skromnym zdaniem mamy do czynienia z tym drugą opcją która nie za wiele doświadczyła życia w okresie rządów poprzedników którzy nie mogąc przeżyć goryczy porażki w wielu kolejnych wyborach postawili na totalny atak wszystkiego co nie jest ich udziałem z pomocą „niezależnych,wolnych mediów” TVN , Wyborcza i inne a zafascynowani młodzi gniewni ich słuchając powielają ich narrację i powielają zasłyszane wypowiedzi komentarze tych jedynych nieomylnych….
  Oczywiście,że nie jest tak ,że w tych wypowiedziach to same bzdury są tam według mnie też mądre uwagi,niepokoje tylko gdzie te elity były i co dobrego robiły żeby było lepiej???? wyprzedały majątek Państwa za grosze a wielu przypadkach swoim za przysłowiową złotówkę ( Frasyniuk i inni)doprowadziły do wielkiego bezrobocia do pracy na czarno za piątaka itd, do zakupów na zeszyt co jeden z komentujących uważa niezdrowe a pytam a co mieli robić zdychać z głodu bo sitwa Okrągłego Stołu nic z tym nie robiła a spójrzmy kto reprezentuje TOTALNE KO ??? widzimy te same osoby …. a co o nich można powiedzieć nic dobrego …przykłady proszę Wszyscy niby reprezentowali Solidarność ,walczyli ,stawiali postulaty i coś tam ugrali …. jeden przykład wolne soboty i Święta wywalczono a co jest teraz … widać jak na dłoni która strona stanęła po stronie wywalczonego postulatu i choć coś zrobiła w tym kierunku choć i tak uważam ,że za mało a co zrobili KO ???? zapieprzać siedem dni w tygodniu , do 67 i 60 lat, zapieprzyli ludziom trzeci filar itd,itd… Ktoś tam pisze o długu publicznym a pytam 8 lat temu go nie było? a twierdzenia profesora Oksfordu ” pinindzy nima i nie bydzie” pytanie Alfa samca KO gdzie są zakopane ????….Ci ludzie są albo niedouczeni albo liczą że Naród idzie zmanipulować i mają dużo racji …przykład chociażby wpajania ludzią ,że paliwa w Polsce są najdroższe a to totalna bzdura Niemcy ropa sr 1,80 x4,60=8,28 benzyna 1,88 x 4,60=8,65 , Czechy ropa 41k x0,19= 7,79 a wPolsce ropa różnie od 6,09 – 6,50 widzimy różnice??? i to ceny z tego tygodnia…..i jeszcze wiele innych przykładów by się znalazło…..Oczywiście zdaję sobie sprawe,że nie wszystko jest idealne i rządzący popełniają błędy ale jak to mówi mądre przysłowie 'jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził” i jeszcze jedno dotyczące tego rozdawnictwa wszystkim po równo….pamiętam propozycję pierwszą na drugie i kolejne KTO był temu przeciwny i dążył by było już na pierwsze bez kryterium dochodowego??? Panie anonim może Pan odpowie????a jeśli słyszę opozycję która mówi o ubóstwie w Polsce to śmiech mnie ogarnia!!! bywam tez na zakupach i widzę co ludzie kupują i ile ale to jakoś można by wytłumaczyć ale wyjazdy na różne Imprezy bywanie w MC donald to już jest sprzeczne z biedą …spytajcie większości Rodziców co to bieda i na jak wiele nie było ich stać pracując na dwóch etatach…..Ktoś tam zarzuca likwidację szpitali psychiatrycznych dla dzieci o czym Ty człowieku bredzisz ….zadaj sobie a może i innym skąd i z jakiego powodu są te przypadki ….czy sami nie jesteśmy temu winni….mogę zrozumieć jakies indywidualne przypadki ale nie skalę…lewactwo sprawiło ,że dzieci chodzą rodzicom po głowach a rodzice jeszcze ich bronią…byle kłotnia powoduje stresy , popełnianie samobójstw itd ale pytanie dlaczego bo dzieci chowane pod kloszem ( do szkoły zawiozą,odbiorą ) nie wolno krzyknąć,zganić i rosną takie dupole…dawniej dali sobie po strzale i było git ale za chwilę byli najlepszymi kumplami…..
  Ale zobaczymy Kto ma rację już 15 października……

 25. Twoja narracja to bełkot sprowadzający się do kwestii ocenogennej bez podania konkretów. Obstawiłeś, że masz do czynienia z opcją, która nie za wiele doświadczyła życia w okresie rządów poprzedników, że jestem młody gniewny i na barkach rodziców przy ich wydatnej pracy kształciłem się i teraz oczekuję nie wiadomo czego. Twoje skromne zdanie rzeczywiście jest skromne, bo zaliczyłeś totalne pudło. Lat mam wystarczająco, żeby nie można było o mnie powiedzieć „młody”. W okresie transformacji ustrojowej byłem już po okresie pobierania nauk. W temacie transformacji polecam przeczytać książkę ”100 dni Balcerowicza”. Mogę ci pożyczyć, jeśli miałbyś problem ze zdobyciem jej. Każdy głupek (sorry) uważający, że reformy Balcerowicza były złe zwyczajnie jest idiotą. Wszczynając powstanie warszawskie doprowadziliśmy do rozgoszczenia się w naszym kraju ruskich na niemalże pół wieku, co niewątpliwie doprowadziło nasz kraj do bankructwa. I teraz ty zechciej odpowiedzieć mi na pytanie… Skąd jako bankrut państwo polskie miało wziąć na podniesienie gospodarki. Widziałeś, żeby wtedy ktoś bankrutowi był skłonny pożyczyć ogromne pieniądze? Dzisiaj można liczyć na Unię Europejską z zastrzeżeniem, że nie jest to pomoc bezwarunkowa. Uważasz, że dzisiaj ludzie nie pracują na czarno? Pracują. Przedsiębiorcy tną koszty, bo muszą zapłacić haracz na rozdmuchany socjal. Nie twierdzę, że ludzie mieli zdychać z głodu zamiast kupić na zeszyt. Twierdzę, że „instytucja zeszytu” nie zniknęła. Tyle, że teraz dłużnik nazywa się „zapie*rzający na ROZDMUCHANY socjal pracujący podatnik”. Dług publiczny jest teraz, był 8 lat temu i był za Gierka. Ile jednak zostało po Gierku w zamian za ten dług? A teraz? Teraz masz dług niebotycznych rozmiarów ( w dwa lata rząd PiS zadłużył Polskę o ponad 430 mld więcej niż długi Gierka razem wzięte), brak mieszkań, leżąca edukacja i kiepski ze względu na finanse dostęp do szkolnictwa wyższego, coraz trudniejszy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej… Chcesz odmówić dzieciom szpitalnej opieki psychiatrycznej, bo … jako dorośli sami jesteśmy winni, że dzieci psychicznie wysiadają? Na dzieci próbujesz przerzucić odpowiedzialność za to, że matka i ojciec pod szkołę ich wożą? Odpowiadając na twoje pytanie o 500+ na każde dziecko bez kryterium… Nie przypominam sobie, żeby obowiązywało jakiekolwiek kryterium wtedy, gdy 500+ należało się dopiero od drugiego dziecka. Pierwsze jest tak samo dzieckiem jak drugie, trzecie, piąte. Kryterium powinno jednak być wprowadzone. Dlaczego przy ustalaniu prawa do zasiłku rodzinnego obowiązuje kryterium dochodowe, a przy 500+ nie? Brak kryterium jest obrzydliwie niemoralne w sytuacji, gdy w innych socjalach kryterium obowiązuje. Weź na ten przykład porównaj sytuację emeryta, który idzie do opieki społecznej po zasiłek na wykup leków. Jak samotny emeryt ma 777 zł i jego dochód przekracza kryterium dochodowe o 1 zł, to nie dostaje nic. PiS NIE MA ŻDNEGO INTERESU ZASTANAWIAĆ SIĘ KOMU POTRZEBNA JEST POMOC. Dlaczego? BO PiS JEDYNE O CZYM MYŚLI TO WŁADZA I POWIĘKSZANIE PISOWSKIEGO KLUBU MILIONERÓW I STANU ICH KONTA. I przeoczyłeś, że OFE zarżnęła obecna władza.

  p.s. Komu i za ile sprzedał Stocznię Gdańską jeden z braci Kaczyńskich? Stocznia nie była jedyna. Kojarzysz Lotos? Ustal sobie ile gruntów rolnych i lasów sprzedał rząd PiS. Kilkakrotnie więcej niż poprzednicy.

   1. PiS to partia rządzona autorytarnie, która stosuje niedozwolone metody inwigilacji obywateli, zwłaszcza przeciwników politycznych. Jest rzeczą niedopuszczalną, żeby w demokratycznym państwie podsłuchiwać bez zgody sądu i prokuratury obywateli, którzy mają świadomość, że żyją w demokratycznym i wolnym kraju. Reasumując: jakakolwiek forma inwigilacji bez zgody organów wymiaru sprawiedliwości jest niedopuszczalna. Skoro jednak afery podsłuchowe miały miejsce i za każdym razem z inicjatywy PiS, to powinno nam dać do myślenia, że PiS nie przestrzega zasad demokratycznego państwa i za chwilę każdy obywatel może być inwigilowany.

 26. Z PiSowcami problem jest taki, że rzeczy oczywiste trzeba im wyjaśniać zupełnie od podstaw, a i tak ich nie rozumieją. Stosują swoje tanie sztuczki bez zrozumienia całości materii i wychodzi to tak jak temu, co pisze, że paliwo w Niemczech kosztuje (po przeliczeniu) 8,28, a w Polsce 6,50, więc w Niemczech to drożej. Szkoda, że nie sprawdził, ile zarabiają Polacy, a ile Niemcy. To taka ich logika. Nie dziwmy się więc, że reformy Balcerowicza to dla nich jak Szczególna Teoria Względności dla przeciętnego zjadacza chleba. No ale w końcu czego można spodziewać się po takich Suskich czy Kowalskich…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *