Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Testują lampy solarne nad jeziorem

Dwie nowe lampy solarne stanęły niedawno nad brzegiem jeziora słupeckiego.
Władze miasta postanowiły przez dwa miesiące przetestować urządzenia. Jeśli się sprawdzą niewykluczone, że zostaną zakupione przez miasto i pozostaną w tym miejscu. Wspomniana okolica nie jest j najlepszym terenem do tego typu instalacji poprzez swoje zacienienie. Właśnie dlatego zainstalowane urządzenia zbierają również światło odbite, co sprawia, że są dużo bardziej funkcjonalne. Koszt zakupu jednej lampy może wynieść około 10 000 zł.

3 odpowiedzi

  1. W trochę dziwnych miejscach je postawiono. Jedna przy ławce, jeszcze ok, ale druga pomiędzy ławką, a siłownią. Jeśli mają być to kilka i sensownie. Najfajniej jakby jezioro zostało zagospodarowane tak jak np. W środzie wlkp, jest ścieżka dookoła i ławki, albo w kórniku.

  2. Wczoraj wieczorem byłem poćwiczyć na siłowni i dzięki lampie moje ćwiczenia mogły się trochę przedłużyć, muszę powiedzieć, że część siłowni jest ładnie oświetlona, zwłaszcza pierwsze stanowiska. Myślę że gmina będzie chciała dalej inwestować w oświetlenie i podobna lampa stanie po drugiej stronie siłowni.
    Dobra inicjatywa! :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *