Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Tężnia solankowa powstanie w Słupcy?

Po raz drugi do Budżetu Obywatelskiego naszego miasto zgłoszone zostało zadanie dotyczące budowy tężni solankowej.

Ten sam pomysł autorstwa stowarzyszenia ANMAR i Anny Pietrzykowskiej walczył w BO na 2018 rok. Wówczas nie udało się wygrać. Być może teraz będzie inaczej.

-Budowa tężni solankowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą i jej zdrowotne właściwości wpłyną korzystanie na poprawę zdrowia wielu mieszkańców Słupcy, w szczególności osób starszych, dzieci, osób na co dzień mających dolegliwości zdrowotne w postaci m. in. astmy, chorób alergicznych, nadciśnienia tętniczego, chorób tarczycy, etc.

Powstanie tężni sprawi także, że powstanie nowy obiekt, dotychczas nie spotykany w Regionie Słupeckim, który wzbogaci atrakcyjność turystyczną naszego miasta, w dalszej kolejności zwiększy się dzięki temu liczba turystów odwiedzających Słupcę oraz rozwinie się biznes turystyczny, zwiększający nowe miejsca pracy.

Ponadto w rejonie Hali MOSiR powstanie kącik sportowy w postaci utworzenia stolików do gry w szachy, ścianki wspinaczkowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą-czytamy w opisie projektu.

Jak Wam się podoba taki pomysł?

 


Najnowsze komentarze
  • Pomysł świetny,kibicuję jego realizacji!

  • Pomysł OK,ustawił bym ją w Parku Miejskim.

  • Ja ustawiłbym na rynku niech tam też się coś dzieje.

    • Czas zająć się rynkiem. Przejedźcie się do Ostrowa Wlkp i zobaczcie rynek nawet późnym wieczorem. Warto wziąć przykład. Zobaczcie też trasę dookoła jeziora, będziecie w szoku, co można zrobić dla mieszkańców miasta.

  • Bardzo dobra inicjatywa, po raz kolejny gratulacje dla pana burmistrza. Na wielki przemysł nas nie stać, więc zadbajmy o zdrowie.

Dodaj komentarz