Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

„To była dobra kadencja”

Już niebawem w Kotuni rozpocznie się budowa zakładu produkcyjnego firmy HellermannTyton. Sprowadzenie zagranicznego inwestora to jeden z największych sukcesów kończącej się kadencji samorządu gminy Słupca.

Przypomnijmy, pierwsze przymiarki do wybudowania w gminie Słupca zakładu produkcyjnego firmy HellermannTyton pojawiły się już w 2008 roku. Wtedy też zakupiono w Kotuni działkę pod tę inwestycję. Ostatecznie do budowy nie doszło, co władze firmy tłumaczyły kryzysem ekonomicznym i trudną sytuacją gospodarczą w tym czasie. W 2012 roku temat jednak powrócił i zaczęto działać. Najważniejsze było uzbrojenie terenu w sieć wodociągową i kanalizacyjną, udało się to osiągnąć w tym roku i już niebawem firma ma zacząć budowę.
HellermannTyton to jeden z największych na świecie producentów produktów do wiązania, mocowania i ochrony przewodów i kabli. Firma działa w 34 krajach na świecie i zatrudnia ponad trzy tysiące pracowników. Jej oddziały znajdują się m.in. w Niemczech, Brazylii, Stanach Zjednoczonych, Korei Południowej, Australii a także w Polsce. Co ciekawe, Kotunia ma być główną siedzibą firmy w naszym kraju. Pozyskanie zagranicznego inwestora to wielki sukces tej kadencji- przekonuje wójt gminy, Grażyna Kazuś.

 

 

Obecnie firma HellermannTyton produkuje elementy z tworzyw sztucznych w wynajętej hali w Zagórowie. Spośród 42 zatrudnionych osób 90% pochodzi z powiatu słupeckiego, w tym 60% z gminy Słupca. Kiedy w przyszłym roku produkcja przeniesiona zostanie do nowej siedziby w Kotuni, pracę znajdzie tam dużo więcej osób.

Zachodni inwestor to jednak nie jedyna rzecz, na którą należy zwrócić uwagę podsumowując tę kadencję w gminie Słupca. – To była bardzo dobra kadencja. W ciągu czterech lat na inwestycje przeznaczono ponad 16 milionów złotych, z czego prawie 9 milionów stanowiły środki pozyskane z zewnątrz, zarówno unijne jak i krajowe. Za te pieniądze wybudowano około 12 km dróg, wyremontowano prawie wszystkie remizy strażackie, zakupiono nowy sprzęt dla jednostek, wybudowano 11 placów zabaw, dwie siłownie zewnętrzne i nowoczesne boiska sportowe – tłumaczy wójt gmin, Grażyna Kazuś.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz