Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

„To już jest koniec”

Uroczystość pożegnania absolwentów miała ostatnio miejsce w Zasadniczej Szkole Zawodowej w Słupcy.

Część oficjalną prowadził uczeń klasy 1 TA Cezary Dłutkowiak, a swoją obecnością uświetnili ją starosta Mariusz Roga, w imieniu prezesa Mostostalu Słupca Magdalena Augustyniak oraz przedstawiciele Cechu Rzemiosł Różnych Leon Machowiak i Andrzej Machowiak i rodzice absolwentów. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu Polski głos zabrał dyrektor Stanisław Kłaniecki, który w swoim przemówieniu, żegnając uczniów życzył im znalezienia własnej drogi do szczęścia i osiągnięcia postawionych sobie celów. Życząc pomyślnie zdanych egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe, zachęcał absolwentów do kontynuowania nauki w szkołach dla dorosłych oraz do zdobywania dodatkowych kwalifikacji w wyuczonych lub innych zawodach.

Później nastąpiło wręczenie nagród tym, którzy pracowitością, sumiennością i wytrwałością wyróżnili się wynikami w nauce i na zajęciach praktycznych oraz aktywną pracą na rzecz szkoły. Na początku uhonorowano Milenę Spławską, absolwentkę klasy 3 SW, która otrzymała świadectwo z czerwonym paskiem za wzorowe zachowanie i bardzo dobre wyniki w nauce. Nie zabrakło także listu gratulacyjnego dla rodziców uczennicy. Nagrodą został także wyróżniony Bartosz Grzelak, absolwent klasy 3 M. Uczniów osiągających bardzo dobre wyniki z praktycznej nauki zawodu nagrodził również Cech Rzemiosł Różnych w Słupcy, a nagrody otrzymali Natalia Wilkosz, Mateusz Wesołowski, Daniel Dropiński i Adam Klimczak. Kolejne nagrody z rąk dyrektora odebrali Dominika Kukulska, Natalia Szychowska, Hubert Śmiechowski i Piotr Pająk. Ponadto za godne reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych wyróżnienie otrzymali Krystian Ligocki, Adam Pilarczyk, Adrian Warzych, Gracjan Grzybowski, Mateusz Kujawa, Patryk Lepel i Artur Jóźwiak. Za zajęcie VII miejsca w regionalnym etapie XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Zasadach BHP „Bezpiecznie od startu” oraz bardzo dobre wyniki z zajęć praktycznych nagrodzony został Miłosz Kujawa.

W dalszej części uroczystości myśli i serca absolwentów zwróciły się w stronę tych, którzy byli ich przewodnikami i prowadzili ich po zawiłościach oraz zakrętach szkolnego życia, czyli dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom. Po części oficjalnej nastąpiła krótka część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy I TB i 3 TA. Uroczystość pożegnania absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej została przygotowana przez nauczycieli Ilonę Tylską i Arletę Szustakiewicz. W tym roku szkołę ukończyło 78 uczniów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *