Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

To nie były bezpieczne święta

Wielkanocny, świąteczny weekend za nami. Oceniając go od strony policyjnej można powiedzieć, że nie należał do wyjątkowo bezpiecznych.

Podczas ostatnich czterech dni na drogach powiatu słupeckiego doszło do dwóch wypadków, w tym jednego śmiertelnego, zanotowano kilka kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę oraz dwie osoby, przy których znaleziono narkotyki. W Strzałkowie nieznany sprawca włamali się do domu mieszkalnego.

14 kwietnia kilka minut przed godz. 22:00 w Słupcy, na wysokości Mostostalu, mieszkanka naszego powiatu poruszająca się od strony Strzałkowa samochodem marki Mazda podczas wyprzedzania doprowadziła do czołowego zderzenia z  inną mazdą. Na dodatek, w samochód kobiety uderzył również Opel Vivaro, którego kierowca nie był w stanie wyhamować. W wyniku zdarzenia, kierowca mazdy został przewieziony do szpitala z podejrzeniem złamania nogi. Na badania zabrano również kobietę kierującą mazdą i jej pasażerkę. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego mieszkance powiatu słupeckiego zatrzymano prawo jazdy.

15 kwietnia w Słupcy policjanci zatrzymali obywatela Ukrainy, który kierował samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości ok. 2,5 promila alkoholu w organizmie.

16 kwietnia w Lądku na autostradzie, przy punkcie poboru opłat, obywatel Białarusi kierując samochodem ciężarowym potrącił śmiertelnie ochraniarza przechodzącego przez pas ruchu. Tego samego dnia w Strzałkowie nieznany sprawca włamał się do domu jednorodzinnego, gdzie po splądrowaniu pomieszczeń ukradł biżuterię.

W 2016 na terenie powiatu w ciągu przedłużonego weekendu zanotowano dwa wypadki drogowe, policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi. Do policyjnego aresztu trafiła jedna osoba, przy której funkcjonariusze znaleźli narkotyki.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz