„To zwycięstwo smakuje szczególnie”

Na sztucznej nawierzchni w Ostrzeszowie swój ostatni mecz z Polonią Kępno rozgrywali seniorzy SKP Słupca.

Spotkanie pierwotnie  miało się odbyć w Kępnie, jednak uniemożliwiły to opady śniegu i zły stan murawy. Zaległości nasz zespół odrobił wzorowo.

Po bramkach Igora Sarnowskiego i Daniela Bednarowicza triumfował 2:1. -To zwycięstwo smakuje szczególnie, pierwszy raz wygrywamy w tej rundzie w meczu wyjazdowym. Ostatnie dwa tygodnie były dość zwariowane, nie wiedzieliśmy czy będziemy grali ten mecz czy nie, dochodziło do nas dużo sprzecznych informacji.

Jesteśmy tak naprawdę dwa tygodnie po zakończeniu rundy, w okresie roztrenowania tym bardziej zespołowi należą się wielkie brawa za utrzymanie koncentracji i walkę w tym trudnym „zimowym meczu” do ostatniej minuty.

Cieszy mnie to , że punktujemy w ostatnich spotkaniach regularnie mimo pewnych zawirowań i problemów . Wracając do meczu to powinniśmy go zamknąć już w pierwszej połowie. Niewykorzystany rzut karny i kilka dogodnych sytuacji spowodowały nerwowe drugie 45 minut.

Zdobywamy bardzo ważne trzy punkty i to jest najważniejsze. Jeszcze raz gratulacje dla zespołu-komentuje trener, Przemysław Pawlak.

Z dorobkiem 24 punktów zimę SKP spędzi na 14 miejscu w ligowej tabeli.