Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Torby medyczne dla ratowników WOPR

Dwie torby medyczne trafiły do rąk ratowników WOPR Konin, którzy zabezpieczają Jezioro Powidzkie podczas obecnego sezonu. Sprzęt został przekazany wczoraj w poniedziałek na przystani Horn w Kosewie przez starostę słupeckiego Marka Dąbrowskiego.

– W skład wyposażenia wchodzą m.in. defibrylatory, zestawy do resuscytacji, opatrunki, kołnierze ortopedyczne oraz inne niezbędne narzędzia medyczne.
Starosta wyrażając satysfakcję z możliwości wsparcia lokalnych ratowników, podkreślił znaczenie bezpiecznego wypoczynku nad wodą, szczególnie w sezonie letnim, kiedy Jezioro Powidzkie przyciąga wielu turystów i mieszkańców regionu.

– Bezpieczeństwo mieszkańców i turystów jest dla nas priorytetem. Dlatego z wielką radością wspieramy WOPR Konin w ich codziennej, niezwykle ważnej pracy” – powiedział starosta.

Małgorzata Chuda, prezes Zarządu Rejonowego WOPR w Koninie podziękowała za wsparcie – Dzięki temu darowi, nasza praca będzie bardziej efektywna, a my będziemy mogli jeszcze lepiej dbać o bezpieczeństwo osób przebywających nad Jeziorem Powidzkim. Sprzęt, który otrzymaliśmy znacząco podnosi nasze możliwości ratownicze – mówiła prezes WOPR.

W przekazaniu toreb medycznych uczestniczyła również wicewójt gminy Ostrowite Małgorzata Wesołowska. Wczorajsze wsparcie starosty dla pogotowia wodnego to nie wszystko. Niebawem kolejne dwa zestawy medyczne trafią do zespołów ratownictwa operujących na powidzkim akwenie – czytamy na stronie Starostwa Powiatowego.

 

FOTO: Starostwo Powiatowe w Słupcy

Jedna odpowiedź

  1. Panie Starosto a może zamiast jeździć i fotografować się ze wszystkimi „świętymi” to może umieścicie protokoły z posiedzeń zarządu? Bo kilka się odbyło a papierów brak. I zacznijcie pracować, bo już trochę czasu od wyborów minęło a efektów brak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *