Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Toruńskie Mistrzostwa

Na Mistrzostwach Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce wystartowała w miniony weekend uczennica słupeckiego Ekonomika Iza Siatkowska.

Już po raz trzeci areną zmagań najlepszych młodych polskich lekkoatletów był Stadion Miejskim im. Grzegorza Duneckiego w Toruniu. W zawodach udział wzięło około 1 200 zawodników reprezentujących 260 klubów sportowych z całej Polski. W trakcie Mistrzostw Polski rozgrywane były wszystkie konkurencje olimpijskie oraz biegi przełajowe, chód na 50 km, półmaraton i maraton.

Po raz pierwszy w historii słupeckiej szkoły w gronie najlepszych młodych polskich lekkoatletów znalazła się uczennica Ekonomika. Iza Siatkowska, bo o niej mowa, trenująca obecnie w klubie UKS „ORKAN” Środa Wielkopolska, startując po raz pierwszy w swojej karierze w chodzie na dystansie 10 km zajęła z czasem 1:03:04.73 10 miejsce w Polsce. Trzeba podkreślić, że rywalizowała między innymi z zawodniczkami z takich klubów jak LKS Stal Mielec, OTG Sokół Mielec, CWKS Resovia Rzeszów, KS Gwardia Piła, Tempo 5 Przemyśl,  czy też Bratkowice Korzeniowski.pl.

TEKST/FOTO: ZSE Słupca/Maciej Palicki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *