Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Trasa zdrowia już gotowa

W Słupcy powstała pierwsza w Polsce Trasa Zdrowia PZU. Do dyspozycji mieszkańców oddany został mini kompleks rekreacyjno- sportowy, składający się z dziewięciu stacji, nawiązujących do istniejącej w latach 70- tych w naszym mieście, ścieżki zdrowia.

Przypomnijmy, budowa Trasy Zdrowia to efekt zwycięstwa w konkursie Fundacji PZU. Słupca, pokonując ponad setkę miast z całej Polski, udowodniła po raz kolejny, że w ważnej sprawie może liczyć na swoich mieszkańców. To właśnie dzięki ich zaangażowaniu i pomysłom udało się awansować do ścisłego finału i wygrać.

Michał Pyrzyk, burmistrz Słupcy

 

 

Trasa Zdrowia PZU została zainstalowana w słupeckim lasku miejskim, czyli w tym samym miejscu gdzie przed laty funkcjonowała dawna ścieżka zdrowia. To swoisty powrót do przeszłości, zwłaszcza, że na lokalizacji podobieństwa się nie kończą.

 

 

Z trasy będzie można korzystać zarówno indywidualnie, jak i w grupach zorganizowanych. Podczas konsultacji społecznych swoje pomysły na jej zagospodarowanie mieli m.in. słupeccy Pasjonaci, trasa wykorzystywana będzie również przez uczniów w ramach lekcji wychowania fizycznego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *