Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Trening kompetencji społecznych, kluczem do przyszłości

W ramach działań wspierających rozwój kompetencji społecznych wśród uczniów, które są niewątpliwie ważnym zadaniem współczesnej edukacji, w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Zagórowie odbyły się warsztaty sportowo-językowe z udziałem gości z Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu.

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach języka hiszpańskiego, gdzie pod okiem żołnierzy pochodzących właśnie z tego kraju mogli uczyć się jego podstaw. Szybko okazało się, że oprócz nowej wiedzy jaką zdobyli , mogli porozmawiać w języku angielskim i dowiedzieć się wiele o tamtejszej kulturze i tradycjach.

Żeby tego było mało, w ramach spotkania, żołnierze przeprowadzili dla uczniów zajęcia dotyczące zagadnień związanych z motywacją, w odniesieniu do sportu, który w ich życiu jest tak bardzo istotny. Nasi uczniowie mogli sprawdzić swoją wytrzymałość w trakcie pokazowego treningu, który zakończył się meczem koszykówki.

Trening ułatwiający nawiązywania znajomości i możliwości posługiwania się obcymi językami w bezpośrednim kontakcie, świadomość kulturowa, są niezwykle ważne na rynku pracy i są kluczem do sukcesu dla młodych ludzi.

 

TEKST/FOTO: ZSOIZ Zagórów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *