Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Trójka już nie strajkuje

Decyzyję i zakończeniu strajku podjęli nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 3 Słupcy.

-Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Słupcy biorący od 8 kwietnia 2019r. udział w ogólnopolskim strajku, mając na uwadze dobro uczniów, realizację podstawy programowej oraz wychodząc naprzeciw społecznemu zapotrzebowaniu, postanowili zakończyć akcję strajkową .

Chociaż nie mamy nadziei na to, że rząd spełni postulaty nauczycieli, satysfakcjonuje nas jednak to, iż protesty doprowadziły do szerokiego spopularyzowania problemów oświaty.

Wyrażamy swój sprzeciw wobec obecnemu systemowi oświaty, niskich uposażeń, wydłużonego awansu i zbędnej biurokracji. Ciągłe reformy, zmiany w systemie oświaty w połączeniu z niskim prestiżem zawodu, powodują, że do szkół nie trafiają młodzi, zaangażowani specjaliści. Z takim stanem rzeczy mierzą się już dziś duże miasta, w których brakuje m.in. polonistów, matematyków, nauczycieli nauczania początkowego.

Za kilka lat ten problem będzie dotyczył również słupeckich szkół, kiedy na emerytury odejdzie duża grupa pedagogów.Kto ich zastąpi, kto będzie nauczał kolejne pokolenia słupczan, Państwa dzieci i wnuków?

Mamy nadzieję, że stanowczy nauczycielski protest doprowadzi rządzących do głębszej refleksji nad tym, że należy zmienić politykę oświatową. Spowoduje wzmocnienie społecznej pozycji nauczyciela. Oczekujemy systemowych zmian i wyższego uposażenia. Nam wszystkim powinno na tym zależeć: pedagogom, rodzicom, uczniom i lokalnym samorządom- czytamy w oświadczeniu Komitetu Strajkowego przy SP3.


Najnowsze komentarze
 • Ej 3 wiem ze święta i jaja na stol ale nie Wasze. Jak wspieracie szkoły średnie ???!!!!!Rozumiem ze jak jednak średnie zabija ćwieka rządowi i jednak podwyżka będzie to słupecka 3 uderzy sie w pierś i powie …..my nie chcemy nam jest dobrze my nie walczyliśmy ….jak teraz spojrzycie uczniom i ich rodzicom w oczy ….tylu bohaterów przewija sie przez wszystkie lektury w szkole a w do którego sie utożsamicie ?????co ?????

 • Przestali strajkowac bo dotarło do wysokiego grona pedagogicznego , że zbliża się koniec miesiąca rachunki trzeba płacić a wy ogrodzenia że strajku nie będzie a nie , że dobro uczniów mają na uwadze .

 • Czemu tak krótko ten strajk !!!!

 • cienko

 • Brak słów… mimo, że słownictwo mam bardzo dobrze opanowanie…

  • To ma być solidarność? Zostawiacie licea same na placu boju z rządem ale rękę po podwyżkę wyciagniecie. Strajkowaliście dla dobra uczniów a teraz przestaliście strajkować dla dobra uczniów? Coś plączecie się w zeznaniach.

 • Łamistrajki !!!! Wstyd mi za was bo kasę przytulicie jak reszta wywalczy !!!

 • Przecież oni zawiesili strajk tylko na święta, od jutra znowu zaczną, oni wiedzą od czego muchy zdychają.

  • Popieram strajk nauczycieli. Trzymam kciuki za nauczycieli mojego pięciolatka ze Strzalkowa!

 • Rozumiem decyzję nauczycieli.

Dodaj komentarz