Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Trwa budowa nowego bloku w Ostrowitem

Trwają prace związane z budową nowego bloku w Ostrowitem.

O tej inicjatywie pisaliśmy TUTAJ. – W Ostrowitem realizuje się budowę jednego budynku 23-mieszkaniowego z trzema kondygnacjami nadziemnymi oraz dachem płaskim. Budynek posiada jedną klatkę schodową wraz z windą obsługującą każdą kondygnację.

We wrześniu 2022 r. w XIII edycji, Spółka złożyła w Banku Gospodarstwa Krajowego wniosek o pozyskanie finasowania zwrotnego na realizację inwestycji. Wniosek został pozytywnie zaopiniowany. Gmina pozyskała także środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa w wysokości 10% kosztów przedsięwzięcia.

31 marca 2023 r. została wydana decyzja pozwolenia na budowę. Gmina zawarła z BGK umowę o pozyskanie dofinansowania z Funduszu Dopłat, środki do końca 2023 r. wpłynęły na rachunek bankowy beneficjenta – Gminy. 25 października 2023 r., rozpoczęte zostały roboty budowlane.

Planowane zakończenie budowy wraz z uzyskaniem decyzji na użytkowanie to lipiec 2024r. Budowę można oglądać z kamer TUTAJ.

Niebawem ruszy nabór na mieszkania.  Na ukończeniu jest opracowanie regulaminu. Będziemy na bieżąco Państwa informować! – relacjonuje wójt Gminy Ostrowite, Mateusz Wojciechowski.

 

FOTO: Gmina Ostrowite

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *