Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Trwa zbiórka darów dla Ukraińców organizowana przez słupecki Urząd Miasta i Fundację La Promesa

W naszym regionie cały czas trwają zbiórki darów dla potrzebujacych Ukraińców. Jedną z nich prowadzą słupecki Urząd Miasta i Fundacja La Promesa, która wspiera także inne samorządy z naszego powiatu. 

Zbierana jest nowa odzież osobista damska i męska, a także dziecięca, skarpetki, majtki podkoszulki,  a także kołdry, poduszki, pościele.  Ponadto potrzebna jest żywność długoterminowa, a także ta bez glutenu i laktozy.

Wolontariusze proszą także o proszki i płyny do prania oraz lekarstwa przeciwbólowe, plastry bandaże itp. Wspomniane rzeczy w godzinach od 7:00 do 15:30 można dostarczać do słupeckiego MOPS-u. Kontakt pod numerem telefonu 63 275-32-99.

Z kolei od 15:30 do 18:00 do magazynu znajdującego się na ulicy Mickiewicza 24 w Słupcy w w budynku po dawanej bibliotece.  Więcej informacji można uzyskać w Fundacji La Promessa pod numerem telefonu 665-144-321.

Również w Urzędzie Miasta, jak i fundacji można zgłosić chęć zakwaterowania osób z Ukrainy. -Sugerujemy pozostałym samorządom utworzenie własnych, nawet mniejszych magazynów. Pomoc dla Powiatu i innych gmin jest doraźna i za chwilę nie będziemy w stanie pomóc wszystkim- tłumaczy Emilia Różańska z Fundacji La Promesa.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz