Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Trwają prace na ścieżce rowerowej Słupca – Piotrowice

O postępie prac w związku z budową ścieżki rowerowej ze Słupcy do Piotrowic informuje Starostwo Powiatowe w Słupcy.

W Powiecie nie zwalniamy tempa, jeśli chodzi o wypełnianie obietnic i poprawę infrastruktury drogowej, a tym samym bezpieczeństwa jej użytkowników.

Od początku roku pracujemy m.in. nad budową ścieżki rowerowej ze Słupcy do Piotrowic, tak aby kierowcy i rowerzyści mieli komfort poruszania się w kierunku Giewartowa.

Przed nami dużo pracy, przed Wami cierpliwości, ale cały odcinek Słupca – Giewartów na pewno powstanie. Dzisiaj postęp prac przy budowie ścieżki sprawdzał wicestarosta Czesław Dykszak i dyrektor PZD Michał Klotschke.

Obecnie firma Piotra Druchlińskiego z Jaroszyna żłobi koryto pod przyszłą ścieżkę rowerową i usypuje przy krawędzi jezdni kamienne kruszywo, które jest elementem odwadniającym szlak dla rowerów. Trzeba dodać, że będzie on wykonany z masy bitumicznej.

Obecne prace prowadzone są do granicy miejscowości Piotrowice, po ich wykonaniu dalsze działania podejmowane będą w samej miejscowości, co utrudni ruch pojazdów. Będzie to jednak niedogodność ograniczona w czasie – czytamy na stronie Starostwa.

 

 

FOTO: Starostwo Powiatowe w Słupcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *