Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Trwają Słupeckie Spotkania Muzyczne

XXII Słupeckie Spotkania Muzyczne na półmetku. Pierwszy dzień imprezy zakończył koncert w wykonaniu absolwentów ZSM im. Apolinarego Szeluty. Dziś dalszy ciąg przesłuchań.

Słupeckie Spotkania Muzyczne organizowane przez Zespół Szkół Muzycznych w Słupcy, co roku cieszą się sporym zainteresowaniem i przyciągają do naszego miasta dziesiątki młodych gitarzystów i akordeonistów z całej Polski. Impreza nie ma charakteru stricte festiwalowego, dzięki czemu uczestnicy nie czują dodatkowej presji i mogą przede wszystkim skupić się na grze, zdobyć doświadczenie i nauczyć się czegoś nowego.

Tradycją Słupeckich Spotkań Muzycznych jest koncert towarzyszący, który odbywa się zawsze na zakończenie pierwszego dnia imprezy. Tym razem udział w nim wzięli głównie absolwenci dyrektora ZSM w Słupcy, Cezarego Witlewskiego. Na scenie pojawili się m.in. Damian Walisiak, Michał Barański i Jan Skorupski. Na gitarze zagrał z kolei Robert Horna. Próbkę swoich możliwości pokazał również sam dyrektor, który za swój występ otrzymał wielkie brawa od publiczności.

Dziś drugi dzień przesłuchań i podsumowanie imprezy, które zaplanowano na 16:00. Wtedy odbędzie się też koncert laureatów. Zapraszamy!


Brak komentarzy

Dodaj komentarz