Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Trzecia edycja charytatywnej akcji „Paczka Dobroci”.

W Strzałkowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku ruszyła trzecia edycja charytatywnej akcji „Paczka Dobroci”.

Jej jest pomoc w okresie świąt Bożego Narodzenia słuchaczom SUTW, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Prawo zgłoszenia wybranej przez siebie osoby wymagającej pomocy ma każdy słuchacz SUTW. Osoba potrzebująca może również zgłosić się sama. Trzeba to zrobić osobiście poprzez wypełnienie zgłoszenia dostępnego w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu, Domu Seniora i Bibliotece Publicznej Gminy Strzałkowo. Formularz można również pobrać poniżej. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 listopada br. Dane osób zgłaszających i obdarowywanych pozostaną anonimowe.

Następnie, w dniach od 27 listopada do 1 grudnia na zajęciach poszczególnych sekcji oraz w siedzibie GOKiS, Biblioteki i w Domu Seniora, darczyńcy, które zechcą przygotować paczkę, będą mogli wylosować osobę zgłoszoną do obdarowania. Podana będzie jednak tylko jej płeć oraz wiek.

Przygotowana paczka może zawierać zarówno artykuły spożywcze jak i przemysłowe (w tym odzież). Ważne jednak, by umieszczone w niej produkty były nowe, a artykuły spożywcze szczelnie, fabrycznie zapakowane, z ważnym terminem gwarancji i niewymagające przechowywania w lodówce.

Darczyńcami mogą być zarówno członkowie uniwersytetu jak i osoby z zewnątrz. Paczki należy dostarczyć do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w terminie od 4 do 11 grudnia. Następnie zostaną one przekazane osobom potrzebującym przez wolontariuszy z Lokalnego Centrum Wolontariatu działającego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Strzałkowie.

W pierwszej edycji akcji pomoc otrzymało ośmioro słuchaczy SUTW, a w kolejnej dziesięcioro. Chętnych do obdarowania było jednak więcej, dlatego każdy zgłoszony otrzymał co najmniej jeden prezent.

Formularz zgłoszeniowy znajdziecie TUTAJ.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz