Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Trzy punkty na początek rundy wiosennej w Strzałkowie

Do udanych początek rundy wiosennej na piłkarskich boiskach V ligi zaliczy Polanin Strzałkowo. Drużyna Wojciecha Henke pokonała na własnym stadionie Polonię Środę Wielkopolską II 2:1.

Pierwsza połowa spotkania nie zapowiadała, że strzałkowianie na przerwę będą schodzili z dwubramkowym prowadzeniem. Ich poczynania były dość chaotyczne. Mieli problem z utrzymaniem się przy piłce oraz wyjściem spod pressingu gości.

Choć rywale mieli optyczną przewagę, to najgroźniejszą sytuację jako pierwsi stworzyli nasi zawodnicy. Po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym w poprzeczkę trafił Michał Walerczyk. Kilka minut później Polanina ratował Maciej Przygoda.

Kiedy wydawało się, że to gracze ze Środy Wielkopolskiej są bliżsi strzelenia gola. Świetną piłkę do niepilnowanego Piotra Witowskiego zagrał Adrian Nadgrodkiewicz i w 33 minucie było 1:0 dla gospodarzy. Nie minęły dwie minuty, a prowadzenie podwyższył Łukasz Szygenda, który wykorzystał podanie Dominika Grzelewskiego. Do przerwy było 2:0 dla Polanina.

Po zmianie stron miejscowych po akcji gości uratował słupek. Stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał z kolei Oskar Pietrzak. Choć przeciwnicy w drugiej połowie próbowali doprowadzić do remisu zdołali tylko zdobyć gola kontaktowego, a tym samym musieli pogodzić się z porażką.

-Uważam, że było to wyrównane spotkanie, a o naszym zwycięstwie zdecydowało chyba większe doświadczenie zawodników. Przeciwnik dobrze zorganizowany, zmotywowany do gry i walki o każdy metr boiska, dlatego momentami mieliśmy sporo pracy w defensywie.

Nam potrzeba jeszcze kilku spotkań żebyśmy lepiej się zgrali i na boisku stanowili zespół. Dziś momenty bardzo dobrej gry przeplataliśmy momentami słabszymi. Bardzo dobry początek drugiej połowy, szkoda że nie wykorzystaliśmy świetnej sytuacji, bo prowadząc trzy zero praktycznie zamknęlibyśmy mecz.

Cieszę się, że udało się zdobyć trzy punkty ponieważ przed nami kolejne trudne starcia. Zapowiada się ciekawa rywalizacja w rundzie wiosennej-podsumowuje trener, Wojciech Henke. Za tydzień na wyjeździe jego zespół zmierzy się z Polonią Golina.

W Trzemesznie ze Zjednoczonymi w ramach Konińskiej Klasy Okręgowej 3:0 przegrały z kolei ZKS Orły Zagórów. W następnym meczu zagrają u siebie z CKS Zbiersk.

 

 

 

 

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz