Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Twarde lądowanie Lotnika. SPS Konspol wygrywa w Słupcy.

Po trzymającym w napięciu i pełnym emocji meczu SPS Konspol Słupca we własnej hali pokonał MMKS Lotnika Łęczyca 3:1 w ramach rozgrywek siatkarskiej II ligi.

Przed spotkaniem Złotą Odznakę WZPS odebrał wieloletni sędzia, Zenon Ptaszyński. Co ciekawe pierwszy set zapowiadał zupełnie inny scenariusz. Mimo wyrównanego początku wysoką przewagę szybko zdobyli goście. Gospodarze mieli duże problemy z zatrzymaniem ich ataków. Bloki stawiane przez słupczan były dziurawe, ataki często niecelne, a zagrywka notorycznie psuta. To sprawiło, że przyjezdni wygrali pewnie 15:25. Przewidywania o łatwej wygranej okazały się jednak o wiele przedwczesne. Zawodnicy ze Słupcy nie spuścili głów i pokazali charakter w dalszej części meczu.

W drugim secie gracza Tomasza Robaka na boisku zaprezentowali się z zupełnie innej strony. Była to najbardziej wyrównana i zacięta partia całego meczu. Również w niej swoją obecność zaznaczył Adam Sobolewski, który między innymi popisał się dwoma asami serwisowymi. Choć na tablicy wyników być 7:7, czy 15:15 to jednak końcówka należała do naszej drużyny. Dobra, pełna poświęcenia gra całego zespołu oraz jeszcze lepsza postawa Sobolewskiego w końcówce sprawiła, że SPS wygrał 26:24.

Goście wyraźnie spuścili z tonu, a ich gra nie wyglądała już tak dobrze w kolejnej partii. Nie obyło się bez kontrowersji. Najwięcej wywołały zmiany decyzji przez sędziego głównego, który dwukrotnie przyznawał punkt dla SPS-u. Wyraźnie wyprowadziło to z równowagi graczy Lotnika. Jak się później okazało na dobre. Miejscowi grali swoje, a kolejna partia padła ich łupem 25:20.

Czwarta okazała się decydująca. Wyraźnie podłamani rywale coraz częściej skupiali się na kwestionowaniu decyzji arbitra. SPS grał, dobrze konsekwentnie i od początku prowadził kolejno 13:6, 17:10, by wygrać ostatecznie 25:16, a w całym 3:1. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Adam Sobolewski, któremu tego dnia wychodziło niemal wszystko. Wygrana w trzecim meczu daje naszej drużynie utrzymanie na fotelu lidera swojej grupy.

22 października na wyjeździe słupczanie zagrają z Aniołami Toruń.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *