Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Tydzień Ruchu w Słupcy

Do soboty w Słupcy trwać będzie Tydzień Ruchu. Chodzi przede wszystkim o to, by rozruszać mieszkańców miasta i promować aktywny wypoczynek.  


Tydzień Ruchu to część ogólnoeuropejskiej kampanii Move Week, której założeniem jest zwiększenie do 2020 roku o 100 milionów liczby aktywnych fizycznie Europejczyków. Taki cel postawiła bowiem przed instytucjami związanymi ze sportem powszechnym Komisja Europejska. Do akcji przyłączyła się także Słupca. Pierwsze zajęcia dla mieszkańców miasta przygotowali członkowie stowarzyszenia Pasjonaci, czyli amatorzy sportów siłowych.

 

 

Mówił Łukasz Przygocki, jeden z Pasjonatów. W zajęciach na słupeckim Orliku mógł wziąć udział każdy, nie zabrakło także uczniów z miejscowych szkół. – Taki pomysł to strzał w dziesiątkę – przekonywała nas Karolina Wilczewska, nauczyciel wychowania fizycznego w słupeckim gimnazjum.

 

 

W ramach Tygodnia Ruchu w słupeckich szkołach zaplanowano też m.in. turnieje badmintona, czy tenisa stołowego. Z kolei już w sobotę, na zakończenie akcji w lasku miejskim odbędzie się oficjalne otwarcie PZU Trasy Zdrowia, czyli ścieżki wyposażonej w proste urządzenia do ćwiczeń.

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz