Tylko Czarni zapunktowali

Dwie porażki i jeden remis – tak wygląda bilans spotkań naszych zespołów w rozgrywkach Konińskiej A-klasy podczas minionego weekendu.

Punkty do swojego konta mogli dopisać jedynie Czarni Ostrowite, którzy na mecz wybrali się do Tuliszkowa. Remis jeszcze w pierwszej połowie gościom zapewnił Andrzej Pająk. Tym samym gracze z Ostrowitego zanotowali już dziesiąty z rzędu mecz bez porażki. Zdecydowanie gorzej poradziły sobie rezerwy SKP II Słupca, które na własnym boisku podejmowały Wartę Pyzdry. W pierwszej połowie mecz był wyrównany, a w dwukrotnie bardzo dobrej sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali po podaniu Marcina Woźniaka nie wykorzystał Kamil Jóźwiak. Tuż przed przerwą gola przeciwnikom podarował Arkadiusz Wojtkowiak zagrywając piłkę wprost pod nogi napastnika gości, który popędził na bramkę SKP. W drugiej Warta była już zespołem lepszym, a wąska ławka rezerwowych nie pozwoliła na zmianę obrazu meczu i słupczanie przegrali aż 0:4. –Z pewnością wszyscy byliśmy przekonani po przebiegu pierwszej połowy i do momentu kiedy to przeciwnik objął prowadzenie, po tym jak mu podaliśmy mu piłkę prosto pod nogi , że to my zwyciężymy w tym spotkaniu. Mieliśmy przede wszystkim znaczącą przewagę w kreowaniu sytuacji pod bramką przeciwnika. Druga połowa natomiast obnażyła kolejne nasze mankamenty głównie ubytek sił i brak zmian , na dodatek popełniliśmy kolejne indywidualne błędy i traciliśmy kolejne bramki- mówił po meczu trener Woźniak. –Pierwsza połowa była wyrównana. W drugiej poukładaliśmy już grę w środku pola i byliśmy zespołem lepszym. Cieszy zwycięstwo i ponowne podtrzymanie naszej dobrej passy-skomentował spotkanie Jacek Przydryga. Z kolei na wyjeździe w meczu z liderem z Lichenia 2:0 przegrały Orły z Huty Łukomskiej.