Tylko Hetman gra dalej

Pierwsze rozstrzygnięcia przyniosły wczorajsze spotkania w Pucharze Polski KOZPN. Z rozgrywkami pożegnały się już dwa nasze zespoły.

W Ostrowitem miejscowi Czarni podejmowali Hetmana Orchowo. Od początku meczu niżej notowany zespół zdecydowanie przeważał na boisku. Gracze Włodzimierza Dunaja przez długi czas nie pozwalali gościom na opuszczenie własnej połowy boiska. Czarni prowadzenie mogli objąć w kilku sytuacjach, jednak wyraźnie brakowało im zimnej krwi pod bramką rywali. Najlepsze okazje strzeleckie mieli Krzysztof Wyszyński, Andrzej Majewski i Mateusz Szafraniak. Najdogodniejszej nie wykorzystał jednak Piotr Piguła, który podszedł do rzutu karnego podyktowanego po faulu na Wyszyńskim. Wykonawca jedenastki uderzył wprost w bramkarza i do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Goście mogli pokusić się o bramkę po strzale głową Bartłomieja Kryszaka, który jednak uderzył zbyt lekko.W drugiej połowie mimo kilku okazji Czarnych nie udało się pokonać bramkarza rywali. Niewykorzystane sytuacje zemściły się, kiedy gola na wagę awansu dla Hetmana po podaniu Tomasz Jóźwiaka zdobył Szymon Rezulak. Z kolei ZKS Zagórów, który do Rzgowa wybrał się w mocno rezerwowym składzie uległ miejscowemu GKS-owi 2:0.

Czarni Ostrowite-Hetman Orchowo 0:1
GKS Rzgów-ZKS Zagórów 2:0