Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

„Tylko przytomność kierowców nie doprowadziła do tragedii.”Sygnalizacja świetlna potrzebna na Traugutta?

Na temat jednego z przejść dla pieszych w Słupcy zwrócił uwagę jeden z naszych czytelników.

-Czy w Słupcy koło szkoły podstawowej przy przejściu do Biedronki można zainstalować światła na przejściu dla pieszych. Tam dzieci wbiegają z komórkami przy uchu i wjeżdżają hulajnogami prosto z chodnika, pod koła.

Nawet przez moment nie sprawdzają co się dzieją, a jak słyszą dzwonek to już jest masakra i o nieszczęście nietrudno.

Już kilka razy widziałem taką sytuację i tylko przytomność kierowców nie doprowadziła do tragedii.

Dziś w Słupcy była mgła rano na tej ulicy jest tłok, rodzice podwożą dzieci do do szkoły, a one wychodzą wprost pod koła jadących samochodów.

Mógłby się ktoś wreszcie tym zainteresować-pisze nasz czytelnik.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?


Najnowsze komentarze
  • Oświetlenie przejścia dla pieszych powinno być na pierwszych pasach koło zajączka na Pileckiego bo tam nic nie widać w nocy.

  • A dlaczego policja nie zwróci uwagi na te sytuacje? Ja rozumiem, że są to dzieci, ale to nie zmienia faktu, że powinny dostosować się do zasad ruchu drogowego

  • Tu jest jeden wielki kocioł, cały ruch jest kierowany w ten region Słupcy. Nieustanne korki i tym samym poddenerwowanie kierowców i pieszych. Już wielki czas pomyśleć o zmniejszeniu organizacji ruchu w tym regionie. Kto to widział żeby w ścisłe, ciasne centrum w region szkół wpuszczać tysiace samochodów osobowych i często też ciężarowych. Zarząd Miasta powinien się tym zajć i to już dawno !!
    W innych sąsiednich miastach jest zupełnie inaczej. Główny ruch jest kierawny na obwodnice a nie do starówki !!

    • Oddelegujcie policjanta w godzinach szczytu. Dzielnicowego albo jakiegoś innego. To załatwi sprawę. Wpuszczenie rodziców na boisko szkolne osłonione budynkiem wokoło również poprawiłoby znacząco sytuację i upłynniło ruch. Sygnalizacja sparaliżuje jedynie ruch i skutecznie zakorkuje ten węzeł.

  • barierki jak koło SP3, światła spowolnią ruch samochodowy który w godz porannych i dni targowe praktycznie stoi w miejscu

Dodaj komentarz