Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Uciekał przed policją, uderzył w radiowóz

W Orchowie zatrzymano mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami. Przed sądem odpowie za popełnienie kilku wykroczeń i jedno przestępstwo.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kleczewie zauważyli w miejscowości Kopydłowo pow.koniński samochód markki Opel, którego tor jazdy mógł wskazywać, że prowadzi go kierowca będący pod wpływem alkoholu. Okazało się również, że znajdujący się w aucie mężczyzna nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Mundurowi zdecydowali o zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej.

Kierowca jednak nie miał zamiaru rozmawiać z policjantami i postanowił przed nimi uciekać. Skierował się w stronę powiatu słupeckiego. Do pościgu włączyli się funkcjonariusze z Posterunku Policji w Orchowie. Podczas próby zatrzymania w Wólce Orchowskiej  uszkodził radiowóz, który próbował ominąć.  Ostatecznie uciekinier został zatrzymany w Orchowie.

Po badaniu alkomatem okazało się, że ma ok. 2,4 alkoholu we krwi. Wyszło na jaw, że nie posiadał też uprawnień do kierowania. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. Usłyszał  cztery zarzuty popełnienia wykroczeń drogowych oraz zarzut prowadzenia pojazdu będąc w stanie niewtrzeźwości. O dalszym losie mieszkańca powiatu słupeckiego zdecyduje sąd.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz