Uciekli ze strefy spadkowej

Pewnie 3:0 na własnym boisku swoich rywali ograł ZKS Zagórów. Po serii porażek miejscowi znów mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Nie inaczej było z Polaninem Strzałkowo. Punkty stracił za to orchowski Hetman.

Spotkanie ZKS-u z Polonusem Kazimierzem Biskupim od początku do końca nie porywało. Było dużo walki w środku pola i łatwo straconych piłek. Mecz był wyrównany, jednak już w 15 minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Wojciech Kaźmierczak, który jednak uderzył niecelnie. Kilka minut później Zagórów również powinien prowadzić po rzucie karnym podyktowanym przez arbitra dla miejscowych. Do piłki podszedł Patryk Gromanowski i mimo, że nie uderzył najgorzej to świetną paradą popisał się bramkarz z Kazimierza. W 33 minucie nie gorzej w groźnej sytuacji dla gości zachował się Tomasz Kruszyna i do przerwy było 0:0. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Około dziesięć minut po wznowieniu gry Kruszyna ponownie uratował ZKS przed startą gola. Zaraz potem w stuprocentowej sytuacji Bartosz Kuzak nie trafił w bramkę Polonusa. Wynik dopiero w 71 minucie otworzył Jakby Lewicz, który po rzucie rożnym skierował piłkę do bramki głową. Po jednym z rzutów wolnych dla gości graczy Roberta Sarnowskiego uratowała poprzeczka. Końcówka należała już jednak do ZKS-u, a dwa gole Bartosz Kuzaka dały wygraną 3:0. Ta pozwoliła z kolei zagórowianom na ucieczkę ze strefy spadkowej.

Po trafieniu Sebastiana Jasiaka i dwóch bramkach Bartosza Łysiaka strzałkowski Polanin ograł Wartę w Krzymowie. Zwycięstwo sprawiło, że strzałkowianie tracą już tylko pięć punktów do lidera z Dobrowa.Także na wyjździe Polonii Golina uległ z kolei Hetman Orchowo.