Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

„Uczciwa Polska”. PSL rozpoczął zbiórkę podpisów pod pakietem nowych ustaw.

W Słupcy zainaugurowano zbiórkę podpisów pod pakietem ustaw, których autorem jest Polskie Stronnictwo Ludowe.

Nosi on nazwę „Uczciwa Polska”. Wśród jego głównych założeń jest możliwość uzyskania niskooprocentowanego kredytu z Banku Gospodarstwa Krajowego na zakup własnego mieszkania, dziedziczenie emerytur oraz brak podatków i składek od dodatkowej pracy czy nadgodzin.

O programie w Słupcy mówił dziś poseł PSL, Krzysztof Paszyk oraz lokalni działacze partii.  Szczegóły na naszym filmie.

Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

 

43 odpowiedzi

 1. Po co,,występy tych sześciu króli”?Wyborcy nie zapomnieli o Waszych obiecankach i ,,dobrobycie za Waszych Rządów”.Teraz tylko nie przeszkadzajcie ,obecny RZAD wie jak pomagać młodym.A ile miasto wybudowało mieszkań by zatrzymać młodych\2007-2022/i ile zakładów pracy ,itd. Myślę że WYBORCY Was,, docenią ” już niedługo!!!

  1. Moim zdaniem taka opinia co do „sześciu króli” jest trochę niesprawiedliwy. Marek Walczak działa dla dobra Piotrowic za darmo i najczęściej skutecznie. Jest w tym ugrupowaniu , jest lojalny ale działa poza partyjnie. Co do obecnego rządu to nie zauważyłem działań, które by jakoś specjalnie prężnie wspierały młodych”. Zgoda co do jednego. Władze miejskie nie próbują zachęcić młodych do pozostania w Słupcy i planowania tutaj życia. To fakt. Nadal jest tak, ze jeżeli młody nie daje przesłanek że będzie trzymał ICH stronę www przyszłości to mu nie pomogą jakoś specjalnie. Jakby po cichu sami uważali, że tutaj nie warto i lepiej wyjechać. Ale to nie jest wina „sześciu” tylko konkretnej władzy i osób. Tak czy inaczej również mam co do szczerych intencji tej władzy wątpliwości. Ale wśród nich są tacy jak Walczak czy Król którzy robią dla ludzi całkiem dobrą robotę. Warto to zauważać.

  2. Kaśka, gospodarka kraju to nie „tu i teraz*. Gospodarka to proces długofalowy, rozłożony na lata. Ty widzisz tylko dzisiejsze rozdawnictwo. Rząd rozdaje, więc twoim zdaniem jest dobry. Zastanów się z czego by rząd rozdawał, gdyby nie racjonalne rządy koalicji PO-PSL. W obecnym ustroju oczekujesz budowania zakładów pracy przez miasto? Jaki poziom wiedzy, takie oczekiwania.

  3. Deficyt sektora finansów publicznych mamy najwyższy w całej Unii Europejskiej. Mimo gigantycznego zadłużenia, na skutek polityki emerytalnej PiS, Polaków czekają w przyszłości głodowe emerytury. Po 5 latach rządów PiS sytuacja jest gorsza niż była w 2015 roku. Tak jest z inwestycjami, ze służbą zdrowia, stanem praworządności w Polsce, z edukacją.

  4. KASIA
   A ja się pytam, o ile wzrosły ceny żywności, energii elektrycznej, gazu, leków kosztów utrzymania. Propagandy sukcesu zwolennicy PiS nie przykryją nachalną propagandą. Wszystkie te opowieści sukcesu okupione są wyższymi podatkami i cenami.

  1. Zawsze możesz zagłosować na politycznych szaleńców, czyli na tych, którzy przez 7 lat rządów walczą z UE i z Zachodem osłabiając ochronę naszego kraju przed Rosją.

 2. PSL ma „zerową ” wiarygodność !!! Kiedy z waszych ust słyszę „UCZCIWA POLSKA” krew mnie zalewa. Jaki ma PSL związek z uczciwością ??? Żadnego !!! Zapytajcie na ulicy to wam ludzie powiedzą co o was myślą :) Bardziej do was pasowało stare hasło „RODZINA NA SWOIM”

   1. Już wskazuję. Dbają o siebie, żeby żadnemu z nich się krzywda nie stała. Uczciwi względem siebie do bólu.

 3. Niektóre komentarze to, prosto z TVN ,a o inteligencji Opozycji wypowiedział się sam Profesor Belka/radio RFM24europoseł PO/.Dajcie spokój.Nadmieniam że znam przyczyny inflacji i bolesne koszty dla społeczeństwa.

  1. 70% inflacji to zasługa rozdawnictwa PiS. Każdy 1% inflacji to 4,7 mld złotych więcej do budżetu. Drenują nam portfele, a potem rozdają tym, którzy nie pracują.

 4. Wszystkim panom dziękuję. Ten teatrzyk odprawiacie od lat. Cały ten PSL był i jest do niczego.

 5. Wasz ,,guru” Donald szuka chleba w Polsce za 30zł może trzeba go wesprzeć .,,Uczciwa Polska” to już sam zapis świadczy jaka ma być.

 6. A ja nie jestem za POPISem tylko za demokracją bezpośrednią. wystarczy w Google wpisać Afery PO i Afery PiS aby się przekonać jak oszukują partie polityczne

  1. I w tym miejscu Kolego masz rację…dopóki nie wyeliminujemy obecnych politykierów którzy bujają się już od czasów minionych (ciągle te same twarze przy władzy tylko w różnych konfiguracjach ten cały Okrągły Stół to całe zło obecnego piekiełka) doputy nie będzie w Polsce normalnośći…przełomem mógł być Rząd Olszewskiego który perfidnie został rozwalony przez Kogo? wszyscy to powinni wiedzieć więc nie będę tu wymieniał nazwisk….ten cały zdradziecki,sprzedajny okrągły stół doprowadził do aktualnego podziału tych elit i powstanie całego bałaganu…rada jest jedna przegonić tych politykierów w najbliższych wyborach….

  1. To dużo daje do myślenia jaką „subkulturę” Kolega reprezentuje… przecież wiadomo Kto tak pilnie zabiegał i dążył do „przewrotu”…dziwne ? jakoś chyba nie!!! przypadek,że większość z poprzednio sprawujących władzę i ich mocodawcy (służby) brali w tym udział?… też nie bo czas i życie pokazało jak powstawały Imperia medialne TVN, Gazeta Wyborcza., Onet czy WP a to przecież piątą władza…z jakim życiorysem byli założyciele tych mediów???? tak ochoczo wspierającą totalnych i negujących wszystko czy dobre czy źle…. więc życzę szczęścia w wyborach może uda się wrócić do poprzedniego układu???

 7. Tak czytając wpisy Stacha, Piotra, Mariana czy Rhjkhtuira to dochodzę do wniosku,że wszystkich Was łączy wiek i TVN + Gazeta Wyborcza ….tak bardzo przebija w waszych wypowiedziach sprawność rządzenia ,wiara w nie wiadomo w co… i czego byśmy dostąpili? ….starsi wiedzą praca na czarno a jak już legalnie to umowy śmieciowe (ale teraz ta elita PO-PSL straszy niskimi emeryturami)podniesienie wieku emerytalnego, zakupami na zeszyt itd…no ale za pewnie wy dorastaliście i niewiele pamiętacie…pewnie i tylko w oparciu o Słupcę młodym się lepiej żyło i to cząstce która zajmowała się przekrętami,handlem papierosów itd a reszta???? więc Panowie trochę refleksji…pokrzykiwać można ( brak węgla, brak paliwa.paliwo po 12 zł ,chleb 30zł itd….Panowie ja też nie uważam,że wszystko jest cacy,że rządzący nie popełniają błędów ale przynajmniej idąc do wyboru mieli program którego oczywiście nie zrealizowali do końca ale te podstawowe tak i dla mnie jest to ważne….a bajanie i opowiadanie o przyszłym dobrobycie to już słyszałem i na pewno ta ekipa nic dobrego nie zrobi….Panowie trochę refleksji i własnego pomyślunku a jak to są wasze przemyślenia to gratuluję….

  1. Nie oglądam TVN. Innych stacji również, bo nie posiadam telewizora. Wyborczej nie czytam. Tak więc, wydaje ci się, że wszystko wiesz, a jednak nie wiesz. Wnioski wysnuwasz błędne. Chcesz powiedzieć, że dzisiaj ludzie nie pracują na czarno? Zapewniam cię, że pracują. Raczej jestem starszy niż młodszy i naprawdę wiele pamiętam. Takiego syfu, jak jest teraz, jednak nie pamiętam.

   1. Stachu i reszta jemu podobni. Jeżeli nic nie oglądacie i nie słuchacie to pewnie kierujecie się urojeniami i jadem. Z takimi jak Wy nie da się merytorycznie rozmawiać. Zawsze byli i będą Totalniacy którzy tylko potrafia krytykować.

 8. Piotrze w czterech osobach. Piszsz ze jesteś raczej starszy niż mlodszy…to coś z Twoja pamięcią jest niedobrze. Prawdziwe „Syfy” dla mnie i innych Polaków to już były za komuny i lata 90 te. Ja wówczas stałem po jedynie słusznej stronie a Ty też po tej samej czy może innej….

 9. Szanowny adwersarzu dopadły mnie wątpliwości Kogo Ty właściwie reprezentujesz Mariana ,Piotra ,Stacha ,Rhjkhtuira czy ?… myślę, że jesteś tą samą Osobą… ale też tak można nic w tym złego…
  Bardzo mnie ciekawi jedno … piszesz ,że nie masz podstawowego źródła informacji telewizji, prasy ,internetu więc skąd czerpiesz te informacje??? tam gdzie ucho przyłożysz, co mówią na mieście???
  W przeciwieństwie do Ciebie staram się korzystać z dostępnych źródeł informacji i analizować te informacje jednocześnie wyciągać wnioski…czy zawsze trafne ? pewno nie zawsze bo żyjemy w czasach,że nie wszystko wiemy czy możemy wiedzieć a do tego wiele podawanych wiadomości jest nierzetelnych ale zawsze mam swój pogląd na to co się dzieje….
  Jak może zauważyłeś moje komentarze oparte są o konkretne przykłady a Ty piszesz ogólnikowo , że w takim syfie nigdy nie żyłeś…. jaki to syf nas dotyka w Słupcy Tak Ciebie czy mnie???? chcesz przykładu?
  protest w obronie niezależnych Sądów 1-3 osoby (żałosny ten protest), protest Kobiet garstka nastolatek (następny żałosny akt protestu)… więc gdzie tu szukać syfu w życiu społeczności lokalnej i na jakiej postawie wyciągasz te wnioski???…oczywiście,że zawsze mogłoby być lepiej ale jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził ….
  Co do pracy na czarno to oczywiście masz rację ja też sądzę,że tak się jeszcze pracuje ale nie na taką skalę jak poprzednio ….jednak jak dobrze się zastanowić to trzeba zadać sobie pytanie ???…kiedy w którym czasie nastąpił wielki wzrost takiego sposobu zatrudnienia na czarno, na śmieszne umowy zlecenia, umowy o dzieło?… teraz też pewnie są takie sytuacje ale niestety nie łatwo pozbyć się lewego dochodu…. i tu akurat uważam , że Urzędy Skarbowe za każdego rządu nie wypełniają swojej misji a rządzący swoimi decyzjami na to pozwalają / śmieszne ulgi nie wiedzieć na co , leasingi aut do prywatnego użytku (gdzie można topić zyski) to wszystko sprawia , że można zatrudniać na czarno….
  Kończąc Kolego gdzie ten syf???…pewnie go znajdziesz bo co niektórzy piszą tym,że Bartkowiak wybudował drogi nie tam gdzie chciałby ten czy tamten, że nie dano kasy na to czy tam to ,że Pyrzyk zrobił to a nie to….ale tak było , jest i będzie ….będzie tak aż nie pozbędziemy się tych wszystko wiedzących, mędrców których zasiadają w Parlamencie, w różnych instytucjach decyzyjnych a ich droga pamięta czasy późnego Gierka…. I dla jasności nie jestem zafiksowanym zwolennikiem PiS-u ale staram się mieć swoje zdanie i nikomu tego nie zabraniam ale jak już masz to zdanie to poprzyj to przykładami…pozdrawiam

   1. Cenzor, ty zwyczajny prostak umysłowy jesteś. Jak ktoś frontalnie zamieszcza komentarz, to musi liczyć się z tym, że ktoś zechce się odnieść do jego wywodów. Jaki atak? Chcesz zastrzec możliwość komentowania tylko dla swoich zwolenników?

  1. Kogo reprezentuję? Samego siebie. Co za różnica jaki sobie pseudonim nadam? Tobie na chrzcie raczej nie dali „bolo12”. Nie napisałem, że nie mam internetu ani prasy. Napisałem, że nie mam telewizora i nie czytam gazety wyborczej. A ty dopowiedziałeś sobie resztę. Nie wyszła ci ta analiza 😂. Źródła informacji istnieją różne. Moje są ambitniejsze niż twoje.
   Nie omieszkam odnieść się do twoich farmazonów. Jednak nie dzisiaj, bo chwilowo nie mam czasu.

   1. Niestety coraz bardziej jestem przekonany ( a widzę i inni tak uważają) ,że Mariany,Stachy,Piotry i ??? /Kolego ty już nie panujesz w czyim imieniu piszesz ale to Twój problem i obciach/
    Atak na Cenzora i to w tak prostacki sposób ubliżając mu to żenada…w komentarzach tej osoby nie zauważyłem by kogokolwiek obrażał w tym Ciebie…a nie zauważyłem też by zabraniał ci komentować na swój sposób a jak już chcesz to podaj swoje argumenty???? ale tych sensownych za pewnie „ni ma”….
    Ustosunkowując się do drugiego komentarza oczywiście, że Loginy to rzecz umowna i każdy wybiera sobie zgodnie z wyobraźnią i rzeczywiście na chrzcie mi tego nie nadano…ale do rzeczy piszesz ,że nie nie oglądasz TV i nie czytasz Gazety Wyborczej….więc zadaję pytanie co to zmienia przy zasięganiu informacji??? Internet to ONET, WP i co tam jeszcze i czego tam można doczytać? nic innego co w TVN czy Wyborczej …jeśli chodzi o prasę to te ambitniejsze źródła to Newsweek z Lisem, Rzeczpospolita, Superexpres bo już Gazety Polskiej to na pewno nie czytasz więc nie bardzo rozumiem skąd masz te ambitniejsze źródła informacji….więc jak widzisz to moja analiza wydaje się być trafna a nie Twoja odpowiedź….Szkoda,że nie znalazłeś czasu na merytoryczną odpowiedź na te moje jak piszesz farmazony ale spodziewam się mobilizacji i czekam na sensowne argumenty a nie tylko zdawkowe bicie piany bo nie lubię rządzących bo ich nie lubię… osobiście znam taki przypadek gdzie na pytanie co tobie zrobił Kaczyński,że go nienawidzisz? gościu nie zna człowieka ale w odpowiedzi bo był w sanatorium i tam Ktoś z Warszawy powiedział to i owo nieprzychylnego więc On go nie lubi…oczywiście każdy ma swoje sympatie jak i antypatie ale trzeba je wiązać z rzeczywistością…a tak nawiasem to emeryt i bardzo chętnie bierze wyższą waloryzację ( nie o 3zł sł.trzy złote w 2014 i 2015) i 13 jak i 14 emeryturę…na pytanie dlaczego pobiera ? bo mu się należy…ok a dlaczego nie pobierał wcześniej takich świadczeń cicha-szo ,kopara opadła …. czkam i zapraszam jednocześnie pozdrawiam życząc miłego weekendu i dobrej weny ….

    1. Naprawdę nie widzisz, że lejesz wodę? W swoich komentarzach nie skaczę z poglądami z kwiatka na kwiatek. Jestem w nich konsekwentny, więc twoj argument, że nie panuję nad tym w czyim imieniu piszę, o kant d_py rozbić. Nazwanie osoby mającej odmienne poglądy trollem nie uważasz za obraźliwe? Zbyt ograniczone masz horyzonty, żeby dostrzec inne ambitne źródła informacji.

  2. Twierdzisz, że zawsze masz swój pogląd na to, co się dzieje. Dlaczego swojego poglądu nie mogą mieć Stachy czy Mariany? A poza tym fakty a pogląd na fakty, to naprawdę nie to samo. Wątpię czy zrozumiesz. Przedstawiasz swoje stanowisko i na tym koniec. Jeśli uważasz, że pozbycie się parlamentarnych mędrców coś zmieni, to naiwny jesteś. Przyjdą następni mędrcy. Lepsi czy gorsi, któż to wie. Po prostu następni. Dlaczego rząd PiS za 50 mld zł, które dostaliśmy ze sprzedaży limitów dwutlenku węgla nie zmodernizował elektrowni elektrowni czy nie postawił na odnawialne źródła energii? Dlaczego rząd PiS dopuścił do tak drastycznej inflacji? Dlatego, że inflacja rządowi się opłaca. Dlaczego Niemiec za średnią krajową kupi 1000 litrów paliwa więcej niż Polak? Dlaczego przedsiębiorcom zafundowano najwyższą podwyżkaę podatków w historii III RP? Może dlatego, że potrzebne są pieniądze na coraz wyższe koszty utrzymania Kancelarii Prezesa Rady Ministrów? Na koniec 2021 roku te koszty były sześciokrotnie wyższe niż kiedy Tusk odchodził z rządu. Dlaczego rząd PiS prowadzi politykę zanieczyszczonego środowiska i niespotykanie drogiej energii? Dlaczego rząd dofinansowuje nacjonalistów? Dlaczego rośnie zadłużenie szpitali? Dlaczego zlikwidowane szpitalne łóżka idą w dziesiątki tysięcy za rządów PiS?

   1. Szanowny adwersarzu nikt Tobie czy innym nie odbiera prawa do własnej oceny,recenzji sytuacji w której się aktualnie znajduje Państwo tylko trzeba się odnosić w miarę do konkretów a nie do ogólnikowego stwierdzenia ” żyję w syfie jakiego nie było dotąd” co to za stwierdzenie?….
    Nie bardzo wiem co masz na myśli fakt a pogląd na fakty?…jak możesz zauważyć w swoich komentarzach opieram się na faktach i nie koloryzuje tych faktów….
    W końcu doczekałem się co Ci nie pasuje,przeszkadza w działaniach aktualnie sprawujących władzę i na pewno Cię zaskoczę bo w niektórych sprawach też tak uważam i mi się to nie podoba np przerost administracji ,przesadnie kultywowanie wszelkich rocznic itp…ale pewnie to pokłosie tej wojenki polsko-polskiej (poprzednicy od pewnych rzeczy odchodzili to obecnie rządzący do nich wracają)przynajmniej ja tak uważam…
    Jeśli chodzi o mędrców to z przykrością muszę się stwierdzić,ze masz rację sami nie ustąpią tak jak Kasta sędziowska która miała się sama oczyścić lecz niestety minęło 33 lata i co????
    Jeśli chodzi o zarzut 50mld za CO2 niewiele mogę powiedzieć bo nie bardzo znam tematu ale tak normalnie ,życzliwie uważam,że i Ty niewiele więcej wiesz poza informacją krzykaczy z Totalnej / ale pewnie coś tam na rzeczy może być/…. jeśli chodzi o tę całą zieloną energię to też temat rozdmuchany choć nie twierdzę ,że niepotrzebny…szkoda tylko ,że w jakimś stopniu jesteśmy przymuszani do tych wiatraków ….nakazano ograniczenie wydobycia węgla,zamykania kopalń (czy słusznie?) nacisk na energię wiatrową i tu rodzi się pytanie Kto na tym zarobi? odpowiedz jest jedna znów przemył niemiecki bo nasz udział to grunt i wylanie płyty ale to jakiś pozytyw ale i są strony negatywne o których też trzeba pomyśleć chociażby lokalizacja tych wiatraków , po jakimś czasie „utylizacja ” Niemcy już głowią co z tym zrobić i jak wielkie koszty poniosą itd…
    Jeśli chodzi o inflację to też nie jestem ekonomistą i nie zamierzam wydawać wyroków ale słuchając naszych mędrców ekonomi zwłaszcza tych związanych z opozycją to mam spore wątpliwości co do ich oceny bo życie już pokazało wielokrotne mijanie się z prawdą ( przykład niejaki ekonom przyszły MF w opozycji RZĄSA /bodajże/ przewidział upadek i bankructwo polskiej gospodarki w 2016 roku i co?)
    Oczywiście inflacja jest wysoka i to nie tylko w Polsce ale i na całym Świecie…przyczyny złożone wojna , wysoki wzrost cen na surowce, pandemia i na pewno wpompowanie wielkich pieniędzy w gospodarkę to wszystko sprawiło tak dużą inflację…szkoda, że Totalna a Ty przy nich widzisz tylko winę PiS-u ….pewnie może można byłoby coś zrobić (podnosić stopy procentowe ale już widzę atak totalsów jak można gnębić kredytobiorców itd)… może bardziej przypilnować wydane środki pomocowe /tylko na terenie Słupcy i okolicy znam zakłady małe które brały kasę bodajże po 5 tys a pracowały normalnie / a w całej Polsce ile tego mogło być ??? no ale pozytyw był na pewno i nikt temu nie zaprzeczy nie doszło do wielkiego bezrobocia… ale też trzeba zadać sobie pytanie czy w niektórych przypadkach ceny musiały tak drastycznie rosnąć np cukier z 2.50 na 6,60-7.00 aktualnie ok 4,50-5.0 ,węgiel z 1000 na 4000 a teraz może być już za2000- 22000 i do domu chcą przywieźć itd ….Więc Kolego jak możesz zauważyć w tym momencie komentuję fakty bo po prostu nie mam dostatecznej wiedzy…ale żeby zamknąć temat zadam pytanie? rządzący nie sprostali zadaniu ,społeczeństwo przeżywa ciężkie chwile ale pomału idzie ku lepszemu więc… a jakie złote środki masz TY i twoi zwolennicy z Totalnej??? inflacja wielka,tragedia a twój GURU zapowiada 20% podwyżki dla budżetówki , przywrócić emerytury esbeckie ,zrekompensować im straty po 100.000 zł więc pytam w jaki sposób to Totalna chce zrobić??? zabrać 500+ bo bierze patologia ( szkoda ,że tak chętnie sami biorą ale Oni już nie są patologią) podniosą wiek emerytalny do 70 lat itd
    Kolego przykład porównywania cen do średnich zarobków w Polsce a w Niemczech nic nie wnosi….społeczeństwo niemieckie było, jest i będzie bogatsze i podanie przykładu paliwa Kto za ile może kupić nic nie wyjaśnia…ale już nawet w tym temacie nie jesteś rzetelny i tak za 2022 średnie wynagrodzenie w Niemczech to 3209 e a paliwo za 2022 to średnio min 1.95 e więc dla porównania taką cenę trzeba przyjąć 3209 : 1.95 = 1646 l diesla a na dziś 3209: 1.8 = 1782l a w Polsce 2022 śr wyn 7300 : 7,45 = 980 l więc jak widzisz różnica to nie 1000 ale ok700 litrów…. ale porównajmy to do 2014 roku Niemcy 2014 śr wyn 3100 :1,45 = 2140 l w Polsce 4300 : 5.55 = 780 l więc sam widzisz,że piszesz bzdury wyciągnięte z ….i co ma powiedzieć Niemiec ,że mógł kupić w2014 2140 litrów a teraz 1700l ???? a Polak w 2014 kupił 780 litrów a 2022 980litrów ale ja uważam, że akurat porównywanie cen nic nie daje bo byli ,są i będą bogatsi ale sam pozwoliłeś wykazać Kto stracił więcej na paliwie….i jeszcze jedno dotyczące paliwa cały ten jazgot w TVN i innych Polska najdroższe paliwo w europie najwyższa cena ok 8.30-8.60 ( 1.84e ) a w Europie Niemcy 2.10 – 2,35 e , Austria 1,90- 2.00e, Dania .Szwecja po przeliczeniu na eur ok 2,2e to pokazuje fałsz a zarazem bezradność Totalsów….
    Co do pozostałych zarzutów mogę się przychylić bo też wiele rzeczy mi nie pasuje i do końca nie wiadomo z czego to wynika bo było przy władzy SLD-PSL, epizod PiS-u ,8 lat rządów PO – PSL i teraz PiS i zawsze był problem…był taki okres ,że niejaki (teraz europoseł) ARŁUKOWICZ Minister Zdrowia zapewniał,że postawi służbe zdrowia postawi na nogi a jak się okazało dał nogę i tyle zdziałał…..w szpitalach na pewno za wysoko wyceniane są zabiegi bo skąd się bierze cena za atroskopię kolana zabieg max45 min 1 -2 dni w szpitalu ok7000tys ??? ale to tylko moja uwaga czy słuszna tego nie twierdzę….Podsumowując twierdzę,że po ewentualnym przejęciu władzy nic się nie zmieni jak nie bedzie gorzej….no może to tyle a czas i życie zweryfikuje który z nas miał rację…pozdrawiam i życzę miłego weekendu

 10. Bolo 12 i Cenzor dziękuję wam że poświęcacie swój cenny czas na merytoryczna dyskusje z tymi którzy sieją jadem i obrażają inaczej myślących. Ich wywody są tendencyjne, odzwierciedleniem narracje totalnej opozycji i mediów im sprzyjających. Bolo12 twoje argumenty są realne, namacalne przez ludzi, pasują do poziomu dyskusji jaka można prowadzić na poziomie ludzi którzy opierają swą wiedzę tematu na podstawie dostępnych mediów oraz własnego doświadczenia i obserwacji realiów.

 11. Marian twoje komentarze są tendencyjne i brak w nich obiektywizmu, dlatego postrzegam cie jako „Totalniaka” Np. pretensja do obecnego Rządu że Niemiec może kupić więcej paliwa za swoją pensje niż Polak to jest fakt ale co to ma do oceny Rządzących… Zawsze tak było i długo, długo jeszcze tak będzie… Niemcy to potęga przemysłowa, mają wszystkie dzialy gospodarki i to na światowym poziomie. My natomiast zawsze mieliśmy mniejszy potencjał. Co prawda za komuny mieliśmy wszystkie dzialy gospodarki ale na wiele niższym poziomie. Po transformacji niestety to wszystko zostało dobite i to też przy udziale gospodarki Niemieckiej. A co do fotowoltaika to nie masz racji, powielasz narracje „wiatrakowców” natomiast nie zauważasz wysypu fotowoltaika od 2015 roku. Podnieś głowę spójrz po dachach. Kto jak nie Rząd skierował ogromne pieniądze na dopłaty do tego… Wiatraki będą stawiane ale nie na głowach mieszkańców. Wiele jest jeszcze kwestii w których mógłbym potwierdzić Twój brak obiektywizmu i realnego postrzegania naszej rzeczywistości.

 12. Do Cenzora; Piszesz,że TVN milczy w sprawie Sikorskiego ale zadam pytanie co mają powiedzieć? Jak tuba propagandowa Totalsów ma to skomentować?Pewnie jakby te wiadomości wyszły z TVP info , Gazety Polskiej to niewątpliwie by go tłumaczyli bronili ale wiadomości przyszły z Holandii ,powieliła to Bruksela więc co tu komentować ? zastosowano starą maksymę ” milczenie jest złotem” a za jakiś czas zaczną go „reanimować”… ale niestety już koledzy partyjni go bronią….w dniu wczorajszym i dzisiejszym miałem okazję wysłuchać opinii w tej sprawie…na zadane pytanie dziś Poseł Borys autentycznie robił z siebie idiotę albo głupka a to już nie przystoi polskiemu Posłowi…bo jak inaczej wytłumaczyć fakt, że na zadane pytanie o Sikorskiego odpowiedź szła w kierunku ataku na Prezesa Orlenu Obajtka….ale tak ma totalna opozycja na konkretne zadawane pytania odpowiadają nie na temat….i tu bardzo kiepsko reagują prowadzący programy i ich winą jest ,że na to pozwalają…w tej materii TVN jest lepszy bo jak coś nie pasuje to wyciszą i z głowy…. tak więc Kolego nie doczekasz się komentarza TVN no chyba,że Kolega Marian ,Stachu czy Piotr to skomentują????Sam jestem ciekaw ich zdania na zaistniałą sytuację

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *