We wtorek 10 kwietnia, słupeccy działacze oraz sympatycy Prawa i Sprawiedliwości uczestniczyli w obchodach 8 rocznicy Katastrofy Smoleńskiej połączonych z uroczystym odsłonięciem pomnika upamiętniającym ofiary tamtego wydarzenia.
Na plac Piłsudskiego dotarło 14 osób z naszego powiatu, miedzy innymi Waldemar Miernik szef lokalnych struktur parti, Anita Szykowna, Jakub Pawłowski, Błażej Berdziński, Patrycja Kozłowska oraz Bartosz Nowak.
Główne uroczystości w stolicy, przy sprzyjającej pogodzie trwały niemal cały dzień, choć największą publiczność zgromadziły wystąpienia Prezydenta RP i Prezesa PiS to poźniejszy koncert pieśni patriotycznych stał się niemal międzypokoleniowym piknikiem.
Pozostali słupeccy członkowie PiS, którzy nie mogli uczestniczyć w obchodach w stolicy, uczcili pamięć ofiar, składając kwiaty i znicze przy symbolicznym obelisku znajdującym się w ,,alei dębów Katyńskich” obok cmentarza.










