Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Uczniowie CKZiU Strzałkowo na praktykach w Niemczech i Grecji

Kolejne grupy uczniów z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie doskonaliły swoje umiejętności na zagranicznych praktykach zawodowych.

– Mechanizatorzy rolnictwa rozpoczęli swoją przygodę w Ośrodku Szkoleniowym Deula w Nienburgu w Dolnej Saksonii, a grupa z klasy żywienia i usług gastronomicznych rozpoczęła praktyki zawodowe na Krecie w pobliżu słonecznej Chani.

W ramach programu kulturowego uczniowie zwiedzili już starożytne ruiny w Knossos oraz miasto Heraklion. W programie dla gastronomów są między innymi: poznanie technologii tłoczenia oleju na zimno i produkcji miodu w fabryce Kanakis, degustacje i przygotowywanie lokalnych potraw oraz poznanie miejscowych zwyczajów kulinarnych.

Uczniowie w Niemczech zwiedzili Heidepark w Soltau, fabrykę VW w Wolksburgu, uczestniczyli w 75. rocznicy firmy Amazone, odwiedzili biogazownie oraz odbyli wyjazdy studyjne do miejscowych producentów mleka.

Nasi uczniowie testowali również światowej klasy ciągniki podczas jazdy próbnej na placu manewrowym. CKZIU Strzałkowo- kształcimy z pasją! – czytamy w informacji szkoły.

Praktyki są finansowane z programu Erasmus Plus.

 

 

*materiał sponsorowany