Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Uczniowie CKZiU Strzałkowo na praktykach we Włoszech

Po powrocie z Dolnej Saksonii kolejna grupa uczniów CKZIU Strzałkowo ruszyła z opiekunem Jolantą Swat i koordynatorem projektu Marcinem Górskim, zdobywać wiedzę i umiejętności w zawodzie cukiernika.

Tym razem uczniowie klasy III TŻ uczyć się będą piec ciasta, przyrządzać desery, i przygotowywać oraz serwować kawę w lokalach południowej Apulii.

Jeszcze 20 lat temu kraina ta była zupełnie obca dla masowego ruchu turystycznego i kojarzyła się raczej z biedną siostrą bogatej północy. Trzeba tu być osobiście, aby poznać kulturę, historię i życie codzienne niezwykłych Włochów z okolic Martina Franca.

Dziś od rana pojechaliśmy wraz z grupą chorwackich praktykantów pociągiem do Alberobello, by wraz z przewodnikiem zobaczyć domki trulle zbudowane na planie koła i zwieńczonych stożkowymi dachami. Alberobello jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Jutro w planie zwiedzanie perełki barokowej na przykładzie starówki Martina Franca, a od poniedziałku ruszamy do pracy. Relacja niebawem- czytamy na stronie CKZiU Strzałkowo.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz