Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Uczniowie Ekonomika murem za nauczycielami. “Nie chodzi o pieniądze”

Najnowsze komentarze
 • Brawo młodzież !!! Jesteście wielcy

  • Chodzi tylko i wyłącznie o pieniądze. Cała reszta to dorabianie ideologii do usprawiedliwienia strajkujących. Wypowiadająca się powyżej młodzież kiepskich miała nauczycieli, skoro po po wielu latach spędzonych w szkole nie potrafi w oparciu o przebieg negocjacji wysnuć jedynych logicznych wniosków. I kogo ma na myśli jedna z tych panien mówiąc “oboje”?

 • Młodzież EKONOMIKA…..powinna zobaczyć Was cała Polska…..jesteście cudowni, dojrzali i bardzo odpowiedzialni👍👍👍👍👍

 • Młodzieńcy, nauczyciele walczą o utrzymanie przywilejów niespotykanych w innych zawodach oraz podwyżki dla siebie. O nic więcej tutaj nie chodzi. Przypomnę. nauczyciele maja około 85 dni wolnych w roku od pracy ( kto tak ma z nas ?), 18 godzinne pensum (średnie pensum w Europie to 26 godzin), Roczny urlop na podratowanie zdrowia (kto tak ma ?? nawet ci którzy potrzebują go naprawdę nie maja takie przywileju). dalej statystki mogą być pomocne w ocenie również zarobków i te stanowią 76% zarobków w innych zawodach wymagających wyższego wykształcenia. To oczywiście tylko mediana ale daje obraz.

 • Gdyby chociaż trochę tej pazernej i zawistnej grupie zawodowej chodziło o młodzież, to wybraliby inni termin strajku. Liczą, że terminem wywalczą ustępstwa rządu.

 • Dobrze chroniona grupa zawodowa mająca trzy związki zawodowe, trzy podwyżki w roku i jeszcze mało. Rozpieprzyć ZNP pozostałość po PRL-u, rozwiązać umowy o pracę ze starymi nauczycielami i ogłosić nowy nabór od 1-go września. Strajkujących wysłać po pracę do Broniarza. Wprowadzić 40-to godzinny system pracy , miesiąc urlopu.

  • Zgadzam się z w całości. Mam gdzieś tę ciągle nienasyconą i pazerną grupę społeczną. Młodzieży jak przyjdzie wam zapłacić pierwszy w życiu podatek dochodowy, pierwszą składkę ZUS i dostaniecie pierwszy urlop 14 dni na za rok ciężkiej pracy to zrozumiecie nierówność i nienależne przywileje wynikające z karty nauczyciela. I wtedy to będzie i za wasze pieniądze.

  • Mama jest nauczycielem. Po ostatniej podwyżce PiSu wyszła na minus 50 zł bo odebrali dodatek wiejski. Jak nauczyciele nie będą strajkowali teraz (w dniach egzaminow) to znowu PiS, PO i inne partie zdradzieckich rządów ich opluja. Używaj czasem mózgu…
   Nikt też mojemu nauczycielowi w technikum za fakultety z matematyki dla całej klasy (w czasie ferii zimowych) nie zapłacił ani grosza i poświęcał on własny czas. Więc z tym wolnym to troszkę też inaczej wygląda… Poza tym są też szkoły(np. pezyszpitalne) , w których wychowawcy z zawodu nauczyciele muszą siedzieć z dziećmi nie rzadko 10 godzin w wigilię. Nie znasz tematu oświaty becwale.
   Życzę aby Twoje dzieci uczył nauczyciel zarabiający 1800. Napewno będą dobrze wyedukowane…

   • Demonican, jak zachorujesz w Wigilię, to nie oczekuj pomocy ze strony lekarza. Dlaczego lekarz we Wigilię ma siedzieć na dyżurze, skoro wychowawca według ciebie nie powinien sprawować w tym czasie opieki nad dziećmi? A poza tym, czegokolwiek by nie uczyła twoja mama, to kiepsko zadbała o twoją edukację. Piszemy “na pewno”.

  • Prawda i jeszcze zaproponowano im podwyżki to źle niech głosują na PO to ich nauczą parę lat bez waloryzacji i wtedy będą cicho siedzieć. Widać politykę w tym strajku tylko szkoda że ucierpi wizerunek wszystkich nauczycieli.

 • Te dzieciaki miały chyba pranie mózgu zrobione, na każde pytanie mówią to samo. Nauczyciele, żenada, nie macie pojęcia co to znaczy praca. Kawki, ploteczki i 45 min pracy A potem wolne.

 • Absolutnie nie popieram nauczycieli. Tak leniwej grupy jak oni nie ma nigdzie indziej. ZNP to relikt PRL, powinien zostać natychmiast rozwiązany. Nauczyciel chce więcej zarabiać. OK, reforma szkolnictwa: 40h/tydz, BRAK WAKACJI, brak 13-tek, premii i innych kastowych dodatków. Wtedy niech będzie rynkowa stawka. LUDZI pensum nauczycieli to 4000 brutto przy 18h/tydz. Licząc że mogą pracować jak inni 40h to wychodzi ponad 8000pln, nie jest to mało, ale tym żarłokom to mało.

  NIKT was nie trzyma na siłę, nie podoba się? To zmienić pracę, przekwalifikować się i poczuć się jak reszta obywateli. Pełen etat, 26 dni urlopu!

  Wykorzystywanie naiwnej młodzieży jest żałosne, oni nie rozumieją że są częścią rozgrywki politycznej Broniarza i innych partyjniaków. Młodzież nie ma własnego zdania i łatwo nimi manipulować co robią obrzydliwie nauczyciele.

  NIC SIĘ WAM NIE NALEŻY – NIE PODOBA SIĘ PRACA NAUCZYCIELA ? NIKT WAS NIE TRZYMA NA SIŁĘ.

 • Brawo za cenzurę. Czyli filtrujemy co nam się podoba?!

 • A ja powiem tyle, nauczyciele dużo pracują też w domu nad sprawdzaniem testów tak jak i my w domu się uczymy na przedmioty i robimy pracę domowe, wakacje są w głównej mierze dla nas dlatego też nauczyciele mają wtedy wolne, bo jednak bez uczniów nie mają co robić. Dlatego niech wam żal dupy nie ściska, nie chcieliście być nauczycielami tylko przeciętnymi robolami gdzie większość osób zarabia poniżej średniej krajowej ( bo gdyby ktoś nie wiedział to jest to typowy “statystyczny gołąbek” ) to teraz nie narzekajcie, że nauczyciele walczą o swoje. Każdy zawód ma swoje przywileje. Są i tacy którzy nie robią prawie nic a mają mnóstwo wyjazdów do ciekawych miejsc z możliwością zwiedzania, dużo kasy i tego wolnego. Także uczepiliście się tych nauczycieli tylko dlatego, że akurat oni strajkują. Chcecie też czegoś więcej to prosze bardzo, strajkujcie też. Wam się może nie uda i dlatego też zazdrościcie im że oni mają możliwość coś ugrać w tym wszystkim. Jedynym minusem który mogę przyznać to to że za niedługo matury a nasz rocznik przez to nie ma możliwości dalej się przygotowywać w szkole.

 • Jako rodzic maturzysty czekam tylko czy odbędą się matury. Jeśli nie – dyrektor z ekonomika i nauczyciele nie wypłacą się. Idę po odszkodowanie które na pewno otrzymam a ze mną już wiem że pójdzie sporo rodziców (skoro za zanieczyszczenia i smog płacili). Radzę sobie dobrze przemyśleć drodzy pedagodzy.

Dodaj komentarz