Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Uczniowie Jedynki finalistami Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych

W Mistrzostwach w Grach Matematycznych i Logicznych wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr w Słupcy.

– Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych to konkurs dla miłośników matematyki w każdym wieku i na każdym poziomie wtajemniczenia.

Konkurs ten, organizowany przez Politechnikę Wrocławską, od wielu lat szeroko popularyzuje matematykę rekreacyjną i logiczne myślenie wśród uczniów, studentów oraz osób dorosłych, a także przyczynia się do wyławiania matematycznie uzdolnionej młodzieży.

Konkurs jest trzyetapowy. Dwie początkowe tury zawodów mają charakter zdalny. Po każdym zmniejsza się liczba uczestników kwalifikowanych do kolejnych zmagań. Dwudniowy finał odbywa się na Politechnice Wrocławskiej i przebiega pod nadzorem oraz na czas. W tym roku ścisły finał Mistrzostw Polski w GMiL odbył się w dniach 25 i 26 maja br.

 

 

Do rywalizacji w mistrzostwach, zachęceni przez swoich nauczycieli, przystąpili uczniowie naszej szkoły: z klasy IV a – Adrian Studziński oraz z klasy IV b – Katarzyna Nowicka.

Należy dodać, że Kasia i Adrian realizują indywidualnym program nauki z matematyki pod okiem Joanny Graczyk – nauczyciela matematyki.

Z dumą możemy się pochwalić, że zarówno Kasia jak i Adrian przeszli kolejne etapy i zakwalifikowali się do ścisłego finału, a podczas rozgrywek we Wrocławiu uzyskali tytuł finalisty Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych latach – czytamy w informacji szkoły.

 

FOTO: Szkoła Podstawowa nr 1 w Słupcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *