Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Zagórowa pojadą do Grecji

Uczniowie z klas pierwszej, drugiej i trzeciej liceum po podstawówce w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Zagórowie wezmą udział w projekcie językowym pt. „Focus na podniesienie kompetencji uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Zagórowie”.

-Przedsięwzięcie to jest współfinansowane przez Unię Europejską. Przyznana kwota dofinansowania dla zagórowskiej szkoły to 257 683 zł.

Wniosek złożony przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych znalazł się na 2 miejscu na liście rankingowej na 157 wniosków złożonych z całej Polski. Projekt został napisany dla 30 uczniów liceum, którzy wraz z 6 opiekunami wyjadą w dwóch grupach do słonecznej Grecji na dziesięciodniowy pobyt.

Czas trwania całego przedsięwzięcia obejmuje 14 miesięcy, językiem projektu będzie oczywiście angielski. Celem obu wyjazdów jest wzmocnienie przekrojowych kompetencji kluczowych uczniów, w tym między innymi nauka języków obcych, rozwijanie umiejętności uczenia się, nabywanie nowych kompetencji niezbędnych do rozwoju osobistego, przyszłego zatrudnienia i aktywnego europejskiego obywatelstwa.

Projekt jest w całości finansowany ze środków Unii Europejskiej i uczniowie nie ponoszą żadnych kosztów-czytamy w komunikacie ZSOiZ w Zagórowie.

 

FOTO: Archiwum


Brak komentarzy

Dodaj komentarz