Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Uczniowie LO w słupeckiej jednostce policji

Podczas kolejnych „drzwi otwartych” w Komendzie Powiatowej Policji w Słupcy uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy mogli w praktyce sprawdzić na czym polega praca policjantów różnych pionów i zwiedzić słupecką jednostkę.

Funkcjonariusze omawiali również wszelkie tematy związane z naborem do Policji. Młodzież miała okazję spotkać się z funkcjonariuszami pracującymi w Wydziale Prewencji, Wydziale Kryminalnym oraz Wydziale Ruchu Drogowego. Spotkanie otworzył Naczelnik Wydziału Prewencji nadkom. Wojciech Kujawa, który przekazał, podstawowe informacje związane z przyjęciem do tej służby mundurowej.

W dalszej części wizyty uczniowie poznali specyfikę pracy w służbie patrolowej i drogowej oraz „tajniki” pracy technika kryminalistycznego, a także dyżurnego. Zapoznali się ze sprzętem i urządzeniami jakie wykorzystują funkcjonariusze w codziennej służbie.

Spotkanie prowadzili: asp. Joanna Wolińska, asp.sztab. Marek Dominiak, podkom. Dariusz Nowicki, mł.asp. Marcin Dębowski, asp.sztab. Marlena Kukawka oraz st.post. Michał Andrzejewski.

 

 

TEKST/FOTO: Policja Słupca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *