Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Uczniowie z Drążnej świętowali Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF

Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Drążnej wzięła udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanego przez UNICEF Polska. 20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed rożnymi niebezpieczeństwami.

Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie kolejnych pokoleń dzieci i młodzieży.

 

 

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W ramach akcji uczniowie naszej szkoły ubrali się na niebiesko, przystroili korytarz balonami w kolorze niebieskim, obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą praw dziecka, a także na zajęciach świetlicowych wykonywali prace plastyczne prezentujące wybrane prawa dziecka. W każdej klasie wywieszona została konwencja o prawach dziecka.

 

TESKT/FOTO: SP Drażna


Brak komentarzy

Dodaj komentarz