Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Uczniowie z Gminy Strzałkowo we Francji

Grupa uczniów i nauczycieli z Wólki i Strzałkowa wyjechała do zaprzyjaźnionej szkoły w Phalsbourgu we Francji.

Spędzą tam sześć dni, a zwieńczeniem wyjazdu będzie koncert charytatywny. Po wybuchu wojny w Ukrainie czterech przyjaciół z miasteczka Phalsbourg w północno-wschodniej Francji postanowiło pomóc ofiarom wojny i mając kontakt do zaprzyjaźnionej rodziny w Strzałkowie przyjechało z darami dla ludności ukraińskiej.

Część z nich przekazano uchodźcom, którzy znaleźli schronienie w naszej Gminie, natomiast pozostała pomoc humanitarna została wysłana bezpośrednio na Ukrainę. Tak rozpoczęła się współpraca pomiędzy ZSP w Srzałkowie ze szkołą Saint-Antoinne w Phalsbourg, dzięki której do tej pory udało się zorganizować sześć transportów z pomocą obejmującą, m.in. ubrania, żywność oraz środki medyczne, niezbędne na linii frontu i w szpitalach.

Zimą 2023 roku członkowie Lokalnego Centrum Wolontariatu, działającego przy ZSP w Strzałkowie, zostali zaproszeni do Francji, by każdy mieszkaniec regionu Mozela mógł poznać ich działalność.
Wizyta potrwa sześć dni. Na spotkaniu powitalnym dyrektorzy obydwu szkół zadeklarowali wzajemną, długotrwałą współpracę, a dyrektor Piotr Gałan oficjalnie zaprosił francuskich uczniów do rewizyty w Strzałkowie. Przy tej okazji wręczył również pamiątki ze Strzałkowa.

Organizatorzy wyjazdu dziękują za wsparcie sponsoroMDziękujemy za wsparcie sponsorom, wśród których są:

– Gmina Strzałkowo
– Spółdzielnia Mleczarska Udziałowców Strzałkowo
– Kroteccy – Hurtownia Artykułów Do Produkcji Meblarskiej
– Ludowy Bank Spółdzielczy Strzałkowo
– Fabryka Stołów Sowacki
– Materiały Budowlane Tomasz Jagodziński
– SANterm Technika grzewcza i sanitarna Joanna Burdzińska
– Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Elżbieta Maciejewska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *